Trabzon'a kadınlar için 100 milyon liralık merkez

Karadeniz'in ilk kadın yaşam ve istihdam merkezi, Trabzon'da açılıyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin projesi olan merkezi 100 milyon TL yatırımla Cengiz Holding hayata geçiriyor.

TRABZON GUNDEMI 05.03.2022, 20:39
Trabzon'a kadınlar için 100 milyon liralık merkez

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin projesiyle 100 milyon TL yatırımla Karadeniz Bölgesi'nin ilk Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi kuruluyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, projenin, kadın dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla dirsek teması halinde, Türkiye ve dünyadaki örnekleri incelenerek, katılımcı bir anlayışla hayata geçirildiğini ve kasım ayı sonunda tamamlanmasının öngörüldüğünü ifade etti. Murat Zorluoğlu, projenin yatırım ve finansmanını ise; bölgede büyük yatırımları bulunan Cengiz Holding'in üstlendiğine dikkat çekti.

BELEDİYE SATACAK

Trabzon'un Ortahisar İlçesi Beşirli Mahallesi'nde inşası süren merkez, kadınlara özel bir kompleks olarak faaliyete başlayacak. Kadın kooperatiflerine üretim yapma imkânı sağlanacak olan tesiste kadınların sosyal faaliyetlere katılabileceği, aynı zamanda da üretebilecekleri bir alan oluşturulacak. Burada ortalama 60 metrekare büyüklüğünde 10 atölyenin yer alması planlanıyor. Atölyelerde ise peştemaldan, yöresel kumaşlara, takıdan hediyelik eşyalara kadar pek çok ürün üretilecek. Kadınların bu atölyelerde ürettiği ürünlerin satılmasına belediyenin de destek vereceğini vurgulayan Zorluoğlu, 'Bu doğrultuda bir online satış platformu kurulması da gündemimizde' dedi.

Yorumlar (1)
tarık tatlı 4 ay önce
çok yanlış yer alanı ziyan eden akıllılara selam olsun