Trabzon Çukurçayır'da oturanlara müjde

Proje bakanlıkta hazır. DKİB Başkan Vekili Gürdoğan, “Bu proje ile Kanuni Bulvarının, Taksim yokuşu yerine Çukurçayır’dan Hayali Garajına oradan da sahil yoluna bağlanmasıyla şehir nefes alacak. Değirmendere havzasında muhteşem yaşan alanı oluşacak” dedi.

Trabzon Çukurçayır'da oturanlara müjde

Trabzon’un Kanayan yarası haline gelen trafik sorunun çözümü için Ulaştırma Bakanlığının hazırladığı yeni proje ortaya çıkmaya başladı. Şehrin kanaat önderlerinden DKİB eski Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, “50 bin nüfuslu mahallenin yolu yok. Kanuni Bulvarının Yenicuma Köprüsü - Taksim Yokuşu bağlantısı çözüm getirmez, aksine sorunu büyütür. Çözüm: Kanuni Bulvarının, Boztepe Tüneli Çukurçayır çıkışından, Hayali Garajı ve Değirmendere Kavşağına oradan da eski sahil yoluna ivedi olarak bağlanmasıdır” dedi.  

Gürdoğan, “Bu proje ile birlikte Trabzon’da yıllardır Çukurçayır Mahallesinin Kanalizasyon suları altında yaşam mücadelesi veren Kaymaklı rahatlayacak. Yıllardır isyan eden mahalle halkı da hem kanalizasyon sularından kurtulacak hem de Değirmendere havzası yeni yaşam alanına kavuşacak. Ayrıca trafik sorunun çözülmesi ile birlikte rahat bir nefes alacak” dedi.  (Karadeniz) 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER