Trabzon'da 200 kişilik ekip sahada!

Ortahisar Belediyesi yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmak sıkıntı çeken sokak hayvanlarını için yemleme faaliyetlerini sıklaştırdı.

TRABZON GUNDEMI 14.03.2022, 13:35
Trabzon'da 200 kişilik ekip sahada!

Ortahisar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekibi sokak hayvanlarının yoğun olarak yaşadığı mahallelere ve yerlere mama bırakarak hayvanların aç kalmasını önlüyor. Periyodik olarak belli yerlere bırakılan mamalar, soğuk havalarda yiyecek bulmakta zorlanan köpek ve kedi gibi sokak hayvanlarının imdadına yetişiyor.

“KULÜBELER SOĞUKTAN KORUYOR”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, bütün bir yıl boyunca sokak hayvanlarına beslenmeleri için mama bırakıldığını belirterek, kışın ise kar nedeniyle hayvanlar yiyecek bulmakta zorlandıkları için bırakılan yem miktarını daha da artırdıklarını söyledi. Değişik yerlere monte edilen kulübelerin sokak hayvanlarını soğuktan koruduğunu ifade eden Başkan Genç, “Ortahisar’da çok sayıda sokak hayvanı yaşıyor. Özellikle kedi popülasyonu çok fazla. Soğukların ve kar yağışının kendini iyice hissettirdiği bugünlerde Ortahisar Belediyesi olarak sokak hayvanlarına sahip çıkmak bizim görevimiz. Sokak hayvanlarına yem bırakılma işlemi sadece kışın değil; bütün yıl boyunca sürüyor. 200 kişilik ekiple sokaklardayız. Tüm hastane giriş ve çıkışlarında ekiplerimiz mevcut. Düzenli olarak haftanın belirli günleri sokak hayvanları için değişik yerlere mama bırakıyoruz. Fakat, yoğun kar yağışının olduğu bu haftada yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için belirli aralıklarla rutin olarak bıraktığımız yem ve mama miktarını daha da artırıyoruz. Havyan sulukları da düzenli olarak dolduruluyor… Diğer yandan sıcaklıkların düştüğü bugünlerde sokak hayvanları için ilçemizin değişik yerlerine yerleştirdiğimiz kedi ve köpek kulübeleri onları soğuktan koruyarak hastalanmalarını önlüyor. Sivil toplum örgütlerimizle istişare ederek kedi ve köpek kulübelerinin sayısını uygun bulduğumuz alanlarda daha da artıracağız." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)