Trabzon'da Dolmuşlara Zam Geldi

Trabzon'da dolmuşlara yapılacak olan zam onaylandı.

Trabzon'da Dolmuşlara Zam Geldi
banner818

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler  Odası, akaryakıt ücretlerinin artması ve geçen yıl zam yapılmamasını gerekçe göstererek, Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine (TESOB) dolmuş ücretlerine yüzde 25 zam yapılması için teklif sundu. Sunulan teklif ilk olarak kabul edilmezken, dün yeni bir gelişme yaşandı. TESOB son yaptığı toplantıda Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odasının mesafelere göre olan teklifi kabul etti.

MESAFEYE GÖRE DEĞİŞİM GÖSTERECEK... 
Kabul edilen teklife göre Trabzon’da 2 TL olan dolmuş ücretleri yüzde 25 zamla birlikte 2,5 TL olacak. Öğrenci ücretlerinde 1,5 TL’den 1.75 kuruşa çıkarılacak. Ancak zam oranları mesafeye göre de değişimler gösterebilecek. Daha kısa mesafelerde zammın daha düşük bir fiyatlandırma ile yansıtalacağı kaydedildi. 

9 EYLÜL'DE SON TOPLANTI YAPILACAK
Ancak zammın 9 Eylül’de yapılacak Ulaşım Koordinasyon Merkezi Toplantısından sonra devreye gireceği belirtildi. Zammın UKOME toplantısında da kabul edilmesi gerektiği belirtilirken, bu toplantıda aksi bir kararın çıkmasının beklenmediği ifade ediliyor. Ancak bu toplantıda farklı bir karar çıkarsa bu karar geçerli olacak. Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hakan Usta, zammı doğruladı.Başkan Usta zammı,  sivil 2,5 TL, öğrenci de 1.75 TL olarak açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER