banner728

Trabzon'da Hücre Evinde Drone Bulundu

Polisin arama yaptığı Sürmene’deki hücre evinde şaşırtan şey...

Trabzon'da Hücre Evinde Drone Bulundu

TRABZON Polisi, DEAŞ üyesi olduğu iddiasıyla düzenlediği operasyonda 9 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan örgüt üyelerinin mescit olarak kullandığı bir evin odasında drone bulundu. Halkla birlikte camide namaz kılmadığı belirtilen örgüt üyelerinin, örgütün sözde Emir’i Ebu Bekir El Bağdadi’yi Halife olarak kabul ettiği ortaya çıktı. Polis, örgüt evinde bulunan droneyle olası bir eylem öncesi keşif çalışması yapılıp yapılmadığını araştırıyor. .

TRABZON Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ üyesi olduğu iddiasıyla düzenlediği operasyonda 9 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan örgüt üyelerinin sorgusuna başlanıldı.

EVİ MESCİT YAPMIŞLAR

Trabzon’un Sürmene ilçesinde önceki gün bir eve yönelik baskın düzenledi. Baskının ardından DEAŞ terör örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlarla ilgili olarak ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Bir evi kendilerine özel mescit yapan örgüt üyeleri, DEAŞ terör örgütünün sözde Emir’i Ebu Bekir El Bağdadi’yi Halife olarak gördüğü belirlendi.

EVDE BİR SİLAH BULUNDU

Evlerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve bir silah ele geçirildi. Polisin örgüt evinde bulunan drone ile olası bir eylem öncesi keşif çalışması yapılıp yapılmadığını araştırdığı öğrenildi.  Gözaltına alınan ve örgüt üyelerinin sorgusu terörle mücadele şubesinde sürüyor.

Günebakış / Enis YILDIRIM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER