Trabzon'da şantajdan aranan şahıs yakalandı! İşte asayiş olayları

Trabzon Emniyet Müdürlüğü günün asayiş olaylarını açıkladı.

TRABZON GUNDEMI 17.05.2022, 11:09
Trabzon'da şantajdan aranan şahıs yakalandı! İşte asayiş olayları

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

ARANAN ŞAHIS YAKALANDI

16.05.2022 günü saat 11.35 sıralarında Havalimanı Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda;  “Halkın Yararlanmasına Sunulmuş Ulaşım Aracı İçindeki Eşya Hakkında Hırsızlık” suçundan hakkında aranma kaydı bulunan T.A. isimli şahıs yakalanmıştır.

HAKKINDA KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZASI BULUNAN ŞAHISLAR YAKALANDI

16.05.2022 günü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda, haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan; 

B.C.T. “Haksız Yere Elde Bulundurulan Anahtarla Kilit Açmak Suretiyle Hırsızlık” suçundan aranma kaydı ve hakkında 7 yıl 8 ay hapis cezası 

A.E.A. “Kasten Yaralama” suçundan hakkında 3 yıl 4 ay hapis cezası,

 F.M. “Şantaj” suçundan hakkında 10 ay hapis cezası bulunan şahıslar yakalanarak ilgili Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

ASAYİŞ ŞUBE AHLAK BÜROMUZUN ÇALIŞMALARI

15.05.2022 günü saat 20.00 sıralarında Ahlak Büro Ekiplerince adli makamlardan alınan karar/talimata istinaden, Ortahisar ilçemizde bir ikamette Fuhuş yapmak amacıyla bulunduğu tespit edilen 1 şahıs ile birlikte olduğu şahıs yakalanmış haklarında Fuhşa Teşvik Aracılık ve Zorlama suçundan tahkikat başlatılmıştır. Düzenlenen evraklar, gerekli idari işlemler için Zührevi Hastalıklar ve Fuhuşla Mücadele Komisyonuna gönderilecektir.    

RUHSATSIZ TÜFEK ELE GEÇİRİLDİ

15.05.2022 günü saat 23.30 sıralarında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda, adli makamlardan alınan arama kararı/talimatına istinaden M.Ö.  isimli şahsın bulunduğu ikamette yapılan aramada; 4 adet ruhsatsız tüfek ele geçirilmiştir.

NARKOTİK SOKAK OPERASYONLARI

16.05.2022 günü saat 01.10 sıralarında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda adli makamlardan alınan arama kararı/talimatına istinaden Ü.Y. ve M.M.A. isimli şahısların bulundukları araç içerisinde ve üzerlerinde yapılan aramada; Bir miktar Metamfetamin, Bir miktar tütünle karışık Esrar, 1 adet Ruhsatsız Tabanca ve 7 adet Fişek ele geçirilmiştir.

Yorumlar (0)