Trabzon'da UMKE zamanla yarış! Çocuğu 200 metre sırtında taşıdı!

Trabzon’da rahatsızlanan 6 yaşındaki çocuk için ilk yardım ekiplerine haber verildi. 112 ekipleri, kar ve buzlu yoldan dolayı çocuğa ulaşamayınca UMKE ekiplerine haber verildi. Ekiplerin ulaştığı evde, UMKE ekipleri, küçük çocuğu sırtına alarak 200 metre taşıyıp ambulansa ulaştırdı.

TRABZON GUNDEMI 17.01.2022, 11:59
Trabzon'da UMKE zamanla yarış! Çocuğu 200 metre sırtında taşıdı!

Edinilen bilgiye göre Trabzon’da son iki gündür etkili olan kar yağışı bir çok mahalle yolunu ulaşıma kapatırken, dün akşam Kaymaklı Mahallesinde herkesin takdir ettiği olay yaşandı.
Kaymaklı Mahallesinde etkili olan yoğun kar yağışı, bölgede buzlanmaya da neden olurken özellikle mahallenin yolunun rampa olması bir çok kişinin de zorlanmasına neden oldu.

Bu noktada mahallede 6 yaşındaki bir çocuk rahatsızlanınca ailesi 112 ekiplerine haber verdi.

Bölgeye giden ambulans, yolun hem rampa hemde buzlanması nedeniyle belirlenen adrese ulaşamadı. Bunun üzerine durum UMKE ekiplerine haber verildi.

Küçük çocuğun evine yönlendirilen UMKE Ekipleri, kısa sürede bölgeye ulaşarak 6 yaşındaki çocuğa ilk müdahalesine burada yaptı.

Ardından UMKE Personeli ekibinden hemşire Demirtürk, tarafından sırtına alınan alınan çocuk yaklaşık 200 metre taşınarak ambulansa ulaştırıldı.

Ambulansla hastaneye kaldırılan çocuk tedavi altına alınırken, genel sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)