Trabzon'da vatandaşlara su sayacı uyarısı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşları su sayaçlarının donma riskine karşı uyardı.

TRABZON GUNDEMI 16.02.2021, 18:57
Trabzon'da vatandaşlara su sayacı uyarısı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü, soğuk havalarda su sayaçlarının donma tehlikesine karşı abonelerini uyardı

Trabzon genelinde hava sıcaklıkları ciddi şekilde düşerken şehir merkezi dahil pek çok noktada kar yağışı etkili oluyor. Önümüzdeki günlerde kar yağışı ve soğuk havanın etkili olması beklenirken, Trabzon Büyükşehir Belediyesi İçme suyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğü su sayaçları ve tesisatlarının donma tehlikesine karşı yazılı bir açıklama yaparak vatandaşları uyardı.
TİSKİ’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Trabzon kent merkezi de dahil pek çok noktada etkili olan soğuk hava sebebiyle su sayaç ve tesisatları donma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilmektedir. Su tesisatı ve sayaçlarında donmadan kaynaklanabilecek arızaların önlenmesi için bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Açıkta bulunan su boruları soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılmalı ve yalıtım malzemesi ile izole edilmelidir. Sayaçlar açıkta ise kesinlikle muhafaza altına alınmalı ve etrafı soğuğu geçirmeyen izolasyon malzemeleri ile korunmalıdır. Vatandaşlarımızın konuya hassasiyet göstermeleri önemle rica olunur."

Yorumlar (0)