Tren kazasına ilişkin korkunç itiraf!

Ankara'da 9 kişinin öldüğü ve 86 kişinin yaralandığı tren kazasıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Tren kazasına ilişkin korkunç itiraf!

Son olarak makas değiştirmekle görevli olan Osman Y.'nin, “Gara gelen bir treni makas değiştirip ikinci hatta almıştım. YHT hareket ettiğinde makası tekrar değiştirip onu 1. hatta almam gerekirdi. Makas değiştirmeyi unutmuş olabilirim, unuttuğumu düşünüyorum." dediği öğrenildi.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre Ankara'dan Konya'ya hareket eden yüksek hızlı tren (YHT) ile kılavuz trenin çarpıştığı kaza sonrası gözaltına alınan makas değiştirmekte görevli olan Osman Y. ile trafik görevlisi Emin E.E. ile hareket görevlisi Sinan Y.'nin emniyetteki sorgusu devam ederken, ifadeler kazanın nedenine ilişkin ipuçları verdi.

"MAKAS DEĞİŞTİRMEYİ UNUTMUŞ OLABİLİRİM"

Emniyet birimlerinden edinilen bilgiye göre, makas değiştirmekle görevli olan Osman Y., bir ay önce geçici görevle Ankara'ya geldi. Osman Y.'nin ifadesinde, "Gara gelen bir treni makas değiştirip ikinci hatta almıştım. YHT hareket ettiğinde makası tekrar değiştirip onu 1. hatta almam gerekirdi. Makas değiştirmeyi unutmuş olabilirim, unuttuğumu düşünüyorum. YHT'yi 1. hatta almam gerekirken makas değiştirmeyi unuttuğum için o 2. hatta devam etti. Kaza olunca fark ettim makas değiştirmediğimi" dediği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER