Türkü Babası Erkan Ocaklı Mezarı Başında Anıldı

Trabzon'un türkü babası merhum Erkan Ocaklı vefatının 11. Yılında Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları tarafından düzenlenen organizasyonla mezarı başında anıldı.

Türkü Babası Erkan Ocaklı Mezarı Başında Anıldı

Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu Erkan Ocaklı Trabzon'un sanat konusunda önünü açan sanatçıların başında geliyordu dediği Ocaklı'yı bizler Trabzon sevdalıları olarak asla unutmayacağız dedi.

Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Usta ise Erkan Ocakĺı'nın vefatı sonra TDF Gençlik Kolları olarak onu hiç unutmadık unutturmadık diyerek o bizim Erkan Babamız ve onun eserlerini ve başarısını gelecek nesle aktarmaya devam edeceğiz dedi.

Merhum Erkan Ocaklı'nın kızı Büşra Ocaklı'da Trabzon Dernekleri Federasyonuna teşekkür ederek her yıl babamı mezarı başında anıyoruz ve bizi hiç yalnız bırakmıyorlar dedi.

Anma programı Kuranı Kerim, Dualar ve İkramlarla son buldu

Erkan Ocaklı Kimdir ?

 1949 yılında Trabzon’da doğan Ocaklı, Aslen Artvin Arhavi’li. Çocukluğu Maçka’da geçti. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesini bitirdi. Yaklaşık 40 albüm yapan Ocaklı’nın, “Mısırı kuruttun mi” ve “Ula ula Niyazi” gibi Karadeniz klasiklerinin de yer aldığı 350 civarında bestesi bulunuyor. Yönetmenlik ve televizyon programları da yapan Ocaklı, 6 filmde de rol aldı.

Haber: Ömer Karakaş / HaberTS İstanbul Sorumlusu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER