Yomra’da çöpler yer altına alınıyor!

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Yomra’da çöp konteynerlerinin yer altına alınması için inşa çalışmalarına başladıklarını bildirdi.

Yomra’da çöpler yer altına alınıyor!

İlk etapta Yomra’nın Sancak ve Kaşüstü mahallelerinde, 51 noktada çöp konteynırlarını yer altına alacaklarını kaydeden Bıyık, “Yomra’mızı modern bir şehir haline getirme hedefimiz doğrultusunda, Sancak ve Kaşüstü mahallelerimizde, 51 ayrı noktada çöp konteynerlerini yer altına alıyoruz. Çöp konteynerlerinin yer altına alınması, görüntü kirliliğini ortadan kaldıracağı gibi, insan ve çevre sağlığının korunmasına da üst düzeyde katkı sağlayacaktır. Kısa sürede tamamlamayı planladığımız çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 

     Yomra’nın Trabzon’un Şişli’si, Çankaya’sı, Maslak’ı olmasını arzu ettiklerini kaydeden Bıyık, “Bizim Yomra’mız için hayallerimiz var. Yomra’mızı görenlerin hayran kalacağı, modern bir şehir haline getirmek istiyoruz. İmkanlarımız sınırlı ama ciddi bir planlama ile yapılması gerekenleri sahaya tatbik etme gayretindeyiz. Bu kapsamda çöp konteynerlerinin yer altına alınması ciddi önem taşımaktadır. İnşallah yapacağımız çalışmalar ile Yomra’mızı hak ettiği noktaya taşıyacağız. Bu kapsamda herkesin sorumluluklarını yerine getirmesini rica ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER