Akçaabat'ın Kurtuluş Günü Kutlandı!

Bugün, Trabzon'un Akçaabat ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü...

Akçaabat'ın Kurtuluş Günü Kutlandı!

İstiklal Marşı ile başlayan törende, halkın katılımıyla coşkulu anlar yaşandı. Trabzon'un Akçaabat ilçesi bundan 103 yıl önce düşman işgalinden kurtuldu. Bugün ilçe merkezinde kutlanan törende mutluluk gözyaşları sel oldu. Atatürk büstüne çelenk bırakıldı. Ata'mıza saygı duruşunun ardından Kaymakam, Belediye Başkanı, AK Parti İl Başkanı ve görevli tüm kişiler konuşma yaptı.

Törene pek çok kurumun yetkili amiri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenci ve vatandaş katılım gösterdi. Mehteran takımının konseri büyük ilgiyle izlendi. Törende yapılan konuşmaların bir kesiti...

"Bundan 103 yıl önce Akçaabat, muhacirlikten dönmeye başladı ve düşman işgalinden kurtuldu. Yokluk ve sefalet içindeki halk, vatanına dönmenin haklı gururunu yaşadı. Birlik ve beraberlikle bu zorlukların altından kalkıldı. Bunu atalarımız başarmıştır. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları ile şanlı tarihimizin öümsüz simgeleri aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk
Türk - 2 hafta Önce

Chpliler hdpli ortaklarını da getirdi mi

SIRADAKİ HABER