Trabzon'da Aşıya Giden Sağlıkçıların Karla Mücadelesi

Evde aşılamaya başlayan Trabzon'da kar sebebiyle sağlık çalışanları zor anlar yaşıyor...

TRABZON 19.02.2021, 15:45
Trabzon'da Aşıya Giden Sağlıkçıların Karla Mücadelesi

Türkiye'de koronavirüs aşılaması pek çok ilimizde başladı. Sağlık sorunları sebebiyle hastaneye gidemeyen vatandaşlar, evinde aşı yaptırabiliyor. Belli risk gruplarını evlerinde aşılayan sağlık çalışanları, zor hava şartlarına rağmen görev başında.

Ülkenin doğu bölgesinde, özellikle kırsal kesimlerde yoğun kar yağışı devam ediyor. İnsan üstü bir çaba gösteren Trabzon'daki sağlık çalışanları, karlı havada zorlu yol şartlarına aldırmadan aşılamaya gidiyor. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tayin edilen doktor, hemşire, anestezi teknikeri ve personel ekibi her gün buz gibi havada evlere giderek vatandaşları aşılıyor. Trabzon'un Hayrat ilçesine bağlı Balaban Mahallesi'nden çağrılan sağlık ekipleri, her gün uzun ve yorucu bir yolculuk yaparak görevini yerine getiriyor.

Trabzon Sağlık Müdürü Hakan Usta, sağlık ekiplerinin en ücra köylere dahi gittiğini ve aşı çalışmalarına devam ettiğini ifade etti. Aşılara zarar gelmemesi için bu şartlarda büyük özveri gösteren sağlıkçılar Trabzon'da takdir görüyor. Trabzon'un dağlık arazi yapısı ve karlı havaya rağmen yürüyerek pek çok eve ulaşan ekipler, vatandaşın sağlık hizmetlerinden mahrum kalmaması için çok çaba sarfediyor.

Usta, bakanlığın başlattığı aşı çalışmalarında sırası gelen kişilerin sağlık merkezlerine gelememe durumlarına yönelik ekiplerin tüm gücüyle çalışmaya devam ettiğini açıkladı. Trabzon'da ilk doz aşı olan kişi sayısı 74 bin, ikinci doz aşı yaptıranların sayısı 12 bini geçti.

Yorumlar (0)