Süper Lig'de geçtiğimiz sezon şampiyonluk yaşayarak tüm dikkatleri üzerine çeken Trabzonspor'un kadro değeri yükselmeye başlamıştı. Büyük bir yükselişle ve yeni transferlerle 155 milyon Euro sevilerine çıkan kadro değeri son olarak açıklanan rakamlarda düşüşe geçti.

Trabzonspor'dan Maxi Gomez'i İstiyorlar Trabzonspor'dan Maxi Gomez'i İstiyorlar

Bordo Mavililer, Transfermarkt'ın son olarak açıkladığı verilere göre 10 milyon civarı değer kaybetti. Trabzonspor'un kadro değeri 155 milyon Euro seviyelerinden 145 milyon Euro seviyesine inmiş durumda.

YENİ TRANSFERLER DÜŞÜŞTE

Trabzonspor sezona her ne kadar kötü bir başlangıç yapmamış olsa da oynadığı oyun olarak geçen sezona göre düşüşe geçmişti. Özellikle sakatların çok olması sebebiyle bir türlü istediği oynamayan Karadeniz ekibi, bunun sonucu olarak kadro değeri olarak düşüşe geçti.

Trabzonspor'da sezon başında transfer edilen Yusuf Yazıcı, Maxi Gomez ve Naci Ünüvar'ın piyasa değeri düşmeye başladı. Diğer yeni transferlerden sadece Umut Bozok ve Eren Elmalı'nın piyasa değeri yükselişe geçti. Enis Bardhi, Marc Bartra, Lahtimi, Mahmoud Trezeguet, Doğucan Haspolat, Gbamin ve jens Larsen'in piyasa değerleri sabit kaldı. 

Bunların yanı sıra Trabzonspor'da sadece Bakasetas, Muhammed Taha Tepe ve Stefano Denswil gösterdikleri performans ile piyasa değerlerini yükseltmeyi başardı.

ABDÜLKADÜR ÖMÜR VE UĞURCAN ÇAKIR'IN DÜŞÜŞÜ DEVAM EDİYOR

Geçen sezon şampiyonluğun mimarlarından olan Abdülkadir Ömür ve Uğurcan Çakır'ın piyasa değerleri düşmeye devam ediyor. 2019 yılında 15 milyon Euro piyasa değerine ulaşan Ömür yeni açıklanan verilerde piyasa değerini 9.5 milyon sevilerine düşürdü. Ayrıca bunun yanı sıra Bordo Mavililerin kaptanı Uğurcan Çakır'ın piyasa değeri düşmeye devam ediyor. Mayıs 2021 yılında piyasa değerini 19 milyon Euro seviyelerine Milli yıldız o günden beri piyasa değerinde kademeli olarak düşüşe geçti. Yeni verilere göre Çakır'ın değeri 14 milyon seviyesine inmiş durumda.

HaberTS - Mahmut Bulut