Trabzonspor için her alanda imkânlarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi, 13 Şubat Pazar günü saat 19.00’da Akyazı Stadı’nda oynanacak Konyaspor maçına taraftarını ücretsiz taşıyacak.  Büyükşehir Belediyesinin otobüsleri Trabzon’un Of ve Beşikdüzü ilçelerinden saat 16.00’da, Maçka ilcesinden 17.30'da, Ortahisar ilçesi Sahil Peron (Ganita) ve Yenimahalle İpekyolu Fuar Alanı’ndan ise saat 17.30, 17.45, 18.00 ve 18.15'te hareket edecek. Maça gitmek isteyen taraftar ayrıca maç biletini göstererek Ganita ve İpekyolu Fuar Alanı’ndaki otoparklardan ücretsiz olarak faydalanabilecek. Taraftarlar maç sonunda ise aynı şekilde geri bırakılacak. 

İLÇELERDEN ARAÇ KALDIRILACAK
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkânlarımızla şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Trabzonspor’umuzun yanındayız. Bu kapsamda 13 Şubat Pazar günü (yarın) saat 19:00'da oynanacak Konyaspor maçı için Doğu, Batı ve Güney ilçelerinden saat 16.00’da otobüslerimiz Akyazı Stadı’na hareket edecektir. Ortahisar ilçemizde ise otobüslerimiz Ganita’daki sahil peronu ve Yenimahalle’deki İpekyolu Fuar Alanı’ndan saat 17.30’da kalkacaktır” denildi. 

OTOPARK ÜCRETİ ALINMAYACAK
Açıklamada ayrıca şu ifadeler kullanıldı; “Araçları ile Ganita ve İpekyolu Fuar Alanı’na gelen taraftarlarımız biletlerini gösterdikleri takdirde buralardaki otopark alanlarımızdan ücretsiz olarak faydalanacaktır. Taraftarlarımız otobüslerimizle protokol yolundan TS Club mağazası önüne kadar gidecektir. Maç öncesi oluşabilecek araç yoğunluğunun da önüne geçmek adına tüm taraftarlarımızın belediye otobüslerimizden faydalanabileceklerini belirtmek isteriz.”