4 Büyüklerin 18 Mart Mesajı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitleri’ni Anma Günü sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu ve kulüpler, mesajlar yayımladı. 

4 Büyüklerin 18 Mart Mesajı

Çanakkale Zaferi’nin 104. yılında Türkiye Futbol Federasyonu, ’Çanakkale Geçilmez’ başlığıyla mesaj yayımlarken, birçok kulüp ve kulüp başkanı da, 104 yıl önce yaşanan zaferi unutmadı, şehit ve gazileri andı. Yayımlanan mesajlar şu şekilde: 

TFF;

"Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yılında şehitlerimizi saygıyla anıyoruz 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıl dönümünde eşsiz kahramanlık destanımızı ’Çanakkale Geçilmez’ diye tarihe kazıyan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ile aziz şehitlerimizi sonsuz saygı ve minnetle anıyoruz. 

Bu toprakları bize ebedi vatan kılan, yüce milletimizin dünyaya örnek istiklal ve istikbal mücadelesi olan Çanakkale Zaferi’nin kahramanlarını asla unutmayacağız." 

TRABZONSPOR;

”Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın bu toprak, bir devrin battığı yerdir.” 

Bu toprakları bize vatan yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla birlikte tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz... 

BEŞİKTAŞ;

"18 Mart 1915 Dünya tarihinin önemli savaşları arasında yer alan ve her iki taraftan da binlerce insanın yaşamını yitirdiği Çanakkale Savaşları’nın üzerinden 104 yıl geçti. 

Çanakkale Savaşları, Türk halkı için bir kahramanlık destanı olduğu kadar, aynı zamanda bir hüzün abidesidir. ’Çanakkale Geçilmez’ efsanesinin doğduğu bu savaşta kulübümüzün sporcuları da diğer askerlerimiz gibi canlarını ulusumuzun topraklarını korumak adına feda etti. 

Çanakkale ve diğer cephelerde savaşan Şair Kazım, Asım, Rıdvan, Doktor Ali, Doktor Mehmet, Doktor Sabri, Muallim Sadi ile Behzat şehitlik mertebesine ulaşmış; Beşiktaşımızın gururu, onuru ve övünç kaynağı olmuşlardır. 
Çanakkale Savaşları’nda şehitlik ve gazilik mertebelerine ulaşan, kulübümüzün sporcularının da aralarında bulunduğu çok sayıda vatan evladını, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını saygıyla ve rahmetle anıyorum." 

FENERBAHÇE;

"Cumhuriyetimizin yapı taşlarından olan ve dünyada benzerine çok ender rastlanan bir direnişin simgesi 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 104. yılında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet, şükran ve saygıyla anıyoruz." 

GALATASARAY;

"Çanakkale Zaferimiz ulusumuzun birliğinin ve şahlanışının simgesi ve dünya tarihinde bir kırılma noktasıdır. Çanakkale, milletimizin bölünmezliğini ve yenilmezliğini tüm dünyaya duyurduğu, Kurtuluş Mücadelemizin ilk kıvılcımıdır. 

Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna gövdesini siper eden, hayatını feda eden tüm Çanakkale Kahramanlarımızı saygıyla ve şükranla yad ediyoruz." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER