A Haber'e Vekilden Trabzonspor Tepkisi

A Haber'e CHPli Ahmet Kaya da tepki gösterdi. Kaya "Ne yaparsanız yapın gerçeği değiştiremezsiniz, 2010-11 şampiyonu Trabzonspor'dur" dedi.

A Haber'e Vekilden Trabzonspor Tepkisi

Trabzonspor'un haklı davasını savunanları FETÖCÜ ilan eden A Haber'e tepkiler dinmiyor. Bordo mavili taraftarların büyük tepkisini çeken A Haber'e CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya da açıklama yayınlayarak tepkisini dile getirdi.

CHP'li Ekrem İmamoğlu'nu eleştirebilmek adına Trabzonspor üzerinden akla mantığa sığmayacak bir kampanya üreten A Haber, Bakan Berat Albayrak'ın da savunduğu konuyu İmamoğlu'nun da dile getirerek 2010-11'deki şampiyonluğu savunmasını "FETÖ'nün şike kumpasına destek verdi" diyerek servis etmişti. Dünün en çok konuşulan haberiyle ilgili CHP'li Kaya da açıklama yaparak "Trabzonsporluları FETÖ'cü gösteren iktidar yandaşı medyayı kınıyorum" dedi.

İşte Kaya'nın açıklaması;

Anadolu devrimini gerçekleştirerek futbol dünyamızda kalıcı izler bırakan, 6 resmi şampiyonluğa, 7 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 8 Türkiye Kupası, daha nice sayısız kupaya ve başarıya imza atan, Türk futboluna en çok futbolcu kazandıran bir kulüptür Trabzonspor.
Sonuncusu 2010-2011 sezonunda olmak üzere en az 4 şampiyonluk kupası şike ile, teşvik ile masa başında çalınmıştır.
Trabzonspor’a bugüne kadar pek çok haksızlık yapılmış, pek çok saldırıya uğramıştır. Ama hiçbir saldırı bu kadar pervasızca, bu kadar alçakça olmamıştır.
İktidar yanlısı medya kuruluşları, aynı merkezden talimat almışçasına, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ekrem İmamoğlu’na saldırı kampanyası başlatmıştır. 
Geçmiş yıllarda Trabzonspor’un yöneticiliğini de yapmış olan İmamoğlu, şikeye karşı verdiği savaşta Trabzonspor’un haklarını savunduğu için FETÖ kumpasını savunmakla suçlanırken, Trabzonsporlular da FETÖ’cü gibi lanse edilmektedir.
Bilinmelidir ki, 2010-2011 sezonunda Trabzonspor’un şampiyonluğu şike ile çalınmıştır. Ne yazık ki dönemin başbakanı Sayın Erdoğan’ın, ‘’Kişilerin işlediği suçtan kulüpler suçlanamaz’’ gibi hukuk ve adalet adına kabul edilemez sözleri Futbol Federasyonu ve diğer ilgili kurumlar tarafından talimat gibi algılanarak, Trabzonspor’un şampiyonluğu tescil edilmemiştir.
Şike olayı FETÖ tarafından, diğer kulüp yöneticilerine karşı bir koz olarak kullanılmış olabilir. Ancak FETÖ’nün bu tasfiye girişimi şike gerçeğini değiştirmez. Yani şike ayrı, kumpas ayrıdır.
Şimdi bundan yola çıkarak iktidara yakın basın yayın organlarının, Trabzonspor’un haklarını savunan İmamoğlu’na, mal bulmuş mağribi gibi karalama kampanyası düzenlemesi, Trabzonspor’u FETÖ’nün kullandığı bir malzeme gibi göstermesi, Trabzonsporluları FETÖ’cülükle itham etmesi asla kabul edilemez.
Bu tür yorum ve yakıştırmaları şiddetle kınıyorum.
İktidar medyasının CHP adayını itibarsızlaştırmak adına Trabzonspor’u da alet ederek kampanyalar düzenlemesi, yalan ve iftira yayınlar yapması siyaset adına da, basın adına da utanç vericidir.
Ekrem İmamoğlu, Türk siyasetinin tertemiz bir yüzüdür. Beylikdüzü Belediye Başkanlığı süresince de her kesimin sevgisini ve takdirini kazanmış değerli bir yöneticidir. Hiç kuşkumuz yok ki, başta Trabzonlular ve Karadenizlilerin desteğiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanarak siyasal dünyamıza bir yıldız olarak doğacaktır.
Trabzonspor’umuz da, spor yaşantımızın en parlak yıldızlarından biridir ve öyle olmaya devam edecektir.
Ne yaparsanız yapın bu gerçeği değiştiremeyeceksiniz!
2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor’dur!

YORUM EKLE
YORUMLAR
vedat29@
vedat29@ - 2 yıl Önce

Ama birşey var 2011 den sonra AKP nin oylarına ne oldu artmadimi.

PEKŞEN
PEKŞEN - 2 yıl Önce

AĞZI OLAN KONUŞUYOR, BU ZEVATIN ŞİKEDEN KURTULMASI İÇİN YASA DEĞİŞİKLİĞİNE BÜTÜN PARTİLER DESTEK VERDİ

Kobra 61
Kobra 61 - 2 yıl Önce

Doğruları söylemiş ama sanki reklam kolayı.

hasan basan
hasan basan - 2 yıl Önce

kupanın sapını almadı mı bunlar hala konuşuyor.

SIRADAKİ HABER