Abdülkadir Ömür'den Şok Üstüne Şok Eden Haberler!

Cerrahi uzman Mustafa Tekkeşin, menisküsle ilgili detaylı bilgi verdi.

Abdülkadir Ömür'den Şok Üstüne Şok Eden Haberler!

Abdülkadir Ömür'ün menisküs yırtığı sebebiyle yarın bıçak altına yatacak olması kamuoyunun gündemine oturdu. 20 yaşındaki süper yıldızın sakatlığından dolayı Trabzonspor sağlık heyeti sorumlu tutulurken, konuyla ilgili Spor Cerrahi Uzmanı Mustafa Tekkeşin konuştu.
Tekkeşin şunları söyledi:

 Bazı menisküs yırtıklarında tedavi çok basittir. Bobo'nun ameliyatına ben de girmiştim. Basit bir yırtık vardı, temizledik. 3 hafta sonra F.Bahçe maçında çıktı ve gol attı, Beşiktaş şampiyon oldu. Kendisine iyi bakan isimler 3 hafta sonra lig maçında performans gösterebiliyor.

 Ancak bu dikiş atılan bir menisküs yırtığı değildi. Dikiş atılırsa 1.5 ay üzerine basamaz. 1.5 ay da kondisyon idmanları düşünürsek 3 ayı gider.
Yırtığın şekline ve yerine göre tedavi seçenekleri farklıdır.

 Menisküs yırtıklarında ameliyat şarttır. Başka bir tedavisi yok. Ameliyatın bir an önce yapılması gerekir. Yırtık büyümesin diye.
Kumaşı yırttın. Kumaşın yırtığı nasıl hızla ilerlerse bu da öyle. Menisküs parçalanmadan müdahale edilmeli. Menisküs cerrahisi sporcuyu aktivitesinden mahrum etmez. Gerektiği zaman müdahale edilmezse sıkıntı büyür..

YORUM EKLE
YORUMLAR
52/1Afyonlu
52/1Afyonlu - 5 ay Önce

çerrah dok.efendi sen önce?""FETÖÇÜLERİN ÖZEL MAH.KARARLARINDA KALAN TRZ.LU KAFALILARI AMALİYAT YAPTA BİRAZ AKILLI OLSUNLARDA PKK GİBİ YURTDIŞINDA HAK ARAMASINLAR YURTİÇİNDA HAK HUKUK ARASINLAR?YARGI KARARI FB LEHİNE ÇIKINÇA KAFAYIRTIKLARI ÇOĞALIR ÖNLEM ALAMAZSIN HAA TS KAFALILARIN AMAN ÇERRAH ÖNÇE BUNLARI YATIR HEMDE UYUŞTURMAKİ ANLASINLAR ANYAYIDA KONYAYIDA?HAA ÇİŞLİHAMSİYİDE YASAK ETKİ KAFALARI BIRAZ TEMİZLENSİN ?ZİRA BİR TS YABANÇIBİR TAKIMLA MAÇ ÖNÇESİ YABANÇININ BİRİ TRZ.LUNUN KARADENİZE ÇİŞ ETDİĞİNİ ÇEKİP YAYINLAMIŞTI TAA O ZAMANDIR UYARIYORUM HELE R.T.E. TRZ.GİDİNÇE FB DÜŞ.OLUVERİYOR?HER TRZ.GİDEN KAFADA YIRTIK OLUYOR?BENDE GEZMEYE GEZİYAPAÇAKLARI UYARIYORUM AMAN ÇİŞLİHAMSİ YEMEYİN DİYE???TRZ.LU TEMİZ KAFALILARA AMAN DİKKAT EDİN BU PONTUS LUSUNADA TRZ.RUM İMP.KAFALILARI AYIRIN TEMİZLEĞİN TRZ.U zaten hz.mehdi as.gelinçe temizlenecek tüm türk?=Müslüman düş man la rı?

SIRADAKİ HABER