Abdullah Avcı'dan Abdülkadir Ömür Açıklaması

Abdullah Avcı'dan Abdülkadir Ömür Açıklaması

Avcı, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, geçen sene şampiyonluğu bir golle kaçırmış, onun üzerine genç transferler yapmış bir takıma karşı oynadıklarını belirtti.

Sarı-kırmızılıların daha hızlanan, koşu temposu yüksek bir takım olduğunu da vurgulayan Avcı, şöyle devam etti:

En önemlisi geçiş takımına karşı oynadık. Son 3 maçta attıkları 3 gol geçiş golleriydi. Bununla beraber yüksek şiddetle en fazla öne doğru koşu yapan takım. Biz de buna karşı olarak hem topa sahip olmamız, hem de top bizde olduğunda, set oynarken savunma güvenliği doğru olmamız gerekiyordu. İlk yarı her zaman olmayacak senaryolarla karşılaştık. Bireysel kayıpları böyle rakipler cezalandırılabiliyor. Bu konuda cezalandık. Ama oyunun ilk yarısında bir bölümden sonra hiç vazgeçmedik. Bu yörenin, coğrafyanın genetiğinde olduğu gibi vazgeçmeden devam ettik. İlk yarının ortalarından sonra topa sahip olarak pozisyonlara girerek golü de bularak içeri girdik.

Avcı, ikinci yarı beraberliği yakaladıklarını, ardından da galibiyeti kaçırdıklarını ifade ederek, "İkinci yarı rakibin 1, bizim çok fazla pozisyonumuz var. Oyunu domine ettik hem böyle rakiplere karşı 2-0 geri düşüp vazgeçmeyerek, büyük takım refleksi göstermek çok önemliydi. Oyun olarak memnun, skor olarak memnun değilim. Kazanmak istiyorduk. Geriden dönüp galibiyeti kaçırdık diye düşünüyorum. Bu kadar bireysel hata olabilecek değil, ama bunlar futbol içinde var." şeklinde konuştu.

ABDÜLKADİR ÖMÜR AÇIKLAMASI

Abdülkadir Ömür'e taraftar tepkisine ilişkin ise Avcı, şunları söyledi:

Kolay süreç değil. Yaşadıkları da kolay değil. Performansında inişler, çıkışlar olabilir. Şehir, sizler, bizler bu yetenekli oyuncuya sahip çıkacağız. Yarın sonradan girip maç kazandıracak. Değerli, yetenekli oyuncumuz, ona sahip çıkmamız gerekiyor. O da kolay süreçlerden geçmiyor. Milli takıma gitti, sakatlıklar yaşadı, önceki sene yaşadı, tekrar toparlamak zor. O tür oyuncular bizi şampiyon yapacak. İniş çıkışlar olacak ama bazen onun yerine giren oyuncu bir şeyler yapacak. Bu işin içinde var. Biz ona destek olacağız, o daha fazla çalışacak. Değerli bir oyuncu. Böyle oyuncuyu kaybetmenin kolay olmaması gerekiyor.

TRONDSEN’İN SAKATLIĞI

Trondsen’in sakatlığı ile ilgili Avcı, “Sol bek konusunda da sorarlar. Bizim Trondsen, Roma maçında sakatlanmıştı. Son 2 gündür bizimle beraber. Yeni sakatlıktan çıktı. Onla başlayamadık. Denswil, Bologna’da sol stoper ve sol bek aldık. Hazırlık kampında yoktu. Orada en hazır oyuncu o olduğu için tercihimizi bu şekilde kullandık. Hani, hem oyun hem de fizik olarak bunlarla yapabiliyorduk. Gervinho ve Dijaniny’in sakatlığından dolayı olmayınca bu şekilde tercih kullandık. Trondsen, devre arasında aslında bize bilgi geldi. Aslında ben en ufak risk varsa değişiklik hakkını, sonradan kullanmayalım dedim. Oynamak istedi. Bağlarında problem olabilir ama yarın MR’dan sonra belli olacak. Bence geriden gelip galibiyeti kaçırdık” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2021, 23:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan Yılmaz
Adnan Yılmaz - 5 gün Önce

Biz bu genc yetiştirdiğimiz Topcular ile bu durumlara geldik dün olduğu gibi bugünde genti topçularımızı yuhluyorsak bu taraftarlık değil yazıklar olsun bunlar bizi zor günlerden kurtardı çok yazık

DoktorBune
DoktorBune - 5 gün Önce

Kesinlikle geriden gelip, galibiyeti kaçırdık! Özellikle o aptalca yenilen ilk gol olmasaydı olay çok farklı olurdu!

Artvinli
Artvinli - 5 gün Önce

Hoca Yusuf Sarı ya karşı bir ön tutumun var sanki Abdulkadir sakatlık tan yeni çıktı basla Yusuf la ÖMÜR ü seyircinin önüne bilerek yem olarak attın resmen birde şu İsmail i 18 bile alma alt yapı dan getir bir uşağı

Muhammet Emin Varlı
Muhammet Emin Varlı - 4 gün Önce

Abdülkadir e gösterilen tepki son derece yanlış ve haince bir davranıştır, kendi evladımıza bu tepkiyi vermek çirkinliktir, insan hata yapabilir, kötü oynayabilir, teknik heyet buna karar verir, Trabzonsporlu taraftarlar şunu iyi anlamalıdır, 40 yıla yakındır bu takım neden şampiyon olamıyor, kendi ayağımıza sıktıkça rakipler kazanıyor biz hep kaybediyoruz. Birlik olmadıkça asla şampiyonluk gelmeyecektir.

Semih üçüncü
Semih üçüncü - 5 gün Önce

Cuneyt çakır hakemliğin yüz karası Avrupa da iyi olsa ne yazar hakem her yerde asaletli karar vermeli

Bayram
Bayram - 5 gün Önce

Ömür ve köybaşı nı hekimoğlunda bile oynatmazlar. Muhammed akpınar ikisinede futbol dersi verir

kağan
kağan - 5 gün Önce

pozisyon zaten faul apdullah ın bir hatası yok ve asıl hata yedekten oyuna girdiği halde iyi performans gösteremeyen abdullah ın ilk 11 de sahaya sürülmesidir.

Ofli
Ofli - 4 gün Önce

Ömür ve ismail e trabzonun formasını giydirmek futbola da trabzona da ihanettir


SIRADAKİ HABER