Abdullah Avcı'dan Flaş Visca Açıklaması

"Katkı sağladı ama benim standartlarımda pahalı bir transferdi"

TRABZONSPOR 30.05.2022, 21:58
Abdullah Avcı'dan Flaş Visca Açıklaması

Süper Lig'de sezonu şampiyonlukla tamamlayan Trabzonspor'da Ahmet Ağaoğlu, beIN Sports'a açıklamalarda bulundu.


Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Edin Visca'nın pahalı bir transfer olduğunu ama ödenen bonservis bedelinin ülke futbolu içinde kaldığı için mutlu olduğunu söyledi.

Bu sezonunun devre arasında Başakşehir'den Trabzonspor'a transfer olan Edin Visca ile ilgili Ağaoğlu, "Visca iyi bir iş yaptı. Şampiyonluğa da katkı sağladı ama benim standartlarımda pahalı bir transferdi. Öyle paralar verdiğiniz de uykularım kaçıyor. Tek mutluluğum, o paranın ülke futbolunun içerisinde kalması. Berat, Siopis ve Bakasetas transferlerinde de aynısı söyledim." açıklamasında bulundu.

Ahmet Ağaoğlu, 2019/20 sezonunda kazanılan Türkiye Kupası'nın ardından UEFA'dan gelen Avrupa kupalarına men cezasının takımı etkilediğini belirterek şunları söyledi, "Kupa finalinden sonra Avrupa kupalarından men cezası aldık. Mevcut kadroyu da elinizde tutmamnız zor oluyor. Sörloth ayrıldı, bazı oyuncular ayrılmak istedi. Takımın iskeleti bozuldu ve güç kaybettik.

O süreçte Abdlluah Avcı ile anlaştık. Hoca, elindeki oyuncu grubuyla neler yapabileceğini bize anlattı ve sezon sonunda bire bir planlar örtüştü. Onu yaparken 2021'in şubat ve mart ayında 2021/22 sezonun planlamasını yaptık. Garip karşılandı. Biz planlamızı yaptık, nisan ayında transfer yerimiz, kamp yerimiz, hazırlık maçlarımız ve transferlerimiz hazırdı.

Hazırlık maçlarına başlamadan önce, şampiyonluk yarışındaki önemli rakiplerimizden bazıları daha antrenörleriyle anlaşmamıştı. Hazırlık kampına Marek Hamsik ve Andreas Cornelius hariç tam kadro başladık." dedi.

Yorumlar (0)