Abdullah Avcı: Horonu Beraber Oynayacağız

“Taraftarlarımız bizimle beraber savunma yapacak, bizimle beraber hücum yapacak. Rakibe baskı yapacak. Horon nasıl el ele oynanıyorsa maçta da beraber oynayacağız.”

TRABZONSPOR 19.11.2021, 11:48
Abdullah Avcı: Horonu Beraber Oynayacağız

Teknik direktör Abdullah Avcı, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarıyla yemekte bir araya geldi. Yemeğin ardından bordomavili kulüpte 1 yılını dolduran başarılı hoca için TSYD Trabzon Şubesi tarafından pasta kesildi. Basın mensuplarıyla sohbet eden Avcı, bugüne kadarki başarılarının en önemli sırrının oyun formasyonundan kopmamak olduğunu belirterek, "Takım golü yiyor, formasyona devam ediyor, atıyor devam ediyor, bizi ayakta tutan şey formasyon. 5 maçta düştük ama kalkarak devam ettik " diye konuştu.

TARAFTAR MAÇIN İÇİNDE
Abdullah Avcı, Gaziantep maçında tribünlerin tamamen dolmasını istediğini dile getirerek, şunları söyledi: "Taraftarlarımız bizimle beraber savunma yapacak, bizimle beraber hücum yapacak. Tatlı baskıyı rakibe yapacak. Bunu başarıyor taraftar. Horonu beraber oynayacağız. Golü yedik devam ediyoruz, yanındaki düşüyor kaldırıyor. Arkadaşı hata yapıyor, diğeri kaldırıyor. Ben bunu istiyorum ve onlar da yapıyor. Gerçekten desteklerini fazlasıyla arkamızda hissediyoruz. Bu nedenle tribünlerin dolu olması bizim için önemli"

"BURANIN DUYGUSU ÇOK FAZLA"
Avcı, şampiyonluk hasretinin baskı oluşturup oluşturmadığı konusuyla ilgili şöyle konuştu: "Geçmişteki yükleri sırtımıza almanın anlamı yok. Şu anda neler yapabiliriz. Buranın sorumluluğu ve duygusu çok fazla. Ben daha iyisini nasıl yapabiliriz, daha pragmatik sonuç nasıl alabiliriz, ona odaklanıyorum. Bugün bu güncel oyunu geliştirmek ve kazanabilmeye odaklanıyorum. Taraftarlarımızdan bütün tribünleri doldurmalarını istiyorum. Bizimle beraber oynayacaklar, hücumda da coşkulu olabiliriz."

"DÜŞENİ KALDIRSINLAR"
Avcı, sezona başlarken, "İyi ki Trabzonspor var" denilen bir oyun oynatacaklarını söylediğini ve bunu gerçekleştirme yolunda ilerlediklerini vurgulayarak, "Taraftar bizim için güç, bu gücü kontrollü bir şekilde rakibe vermeliyiz. Yerel oyuncuların elinden tutsunlar, düştüklerinde kaldırsınlar. Sezon başında, 'İyi ki Trabzonspor var denilen bir oyun oynatacağız' demiştik. Şu an için izlenebilen, keyif alan, veren bir takım Trabzonspor. Hepsinden önemlisi son dakikaya kadar pes etmeyen bir takımız" ifadelerini kullandı.

TSYD'DEN AVCI İÇİN PASTA
TSYD Trabzon Şubesi, Trabzonspor'un başında teknik adam olarak 1 yılını dolduran Abdullah Avcı'ya tebrik etmek ve başarılarının devamını dilemek için pasta kesti. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde gerçekleşen organizasyonda Avcı, pastanın üzerindeki 1 yazısına dikkat çekerek, "Umarım yanına daha çok sayılar ekleyeceğimiz uzun soluklu bir çalışma olur. Hep birlikte bunu başarırız" dedi.

Yorumlar (0)