Abdullah Avcı Kadroyu Değiştiriyor

Fırtına’da değişim vakti... Sivasspor deplasmanında alınan 1-1’lik beraberliğin ardından teknik direktör Abdullah Avcı, yarın Akyazı’daki karşılaşmaya daha farklı bir 11’le çıkmanın hesapları içinde.

TRABZONSPOR 18.01.2022, 11:45
Abdullah Avcı Kadroyu Değiştiriyor

Trabzonspor'un hocası Abdullah Avcı, sağ bekte Peres'in yerine Dorukhan'ı, sol bekte yeni transfer Puchacz'ı düşünüyor. Stoperde Vitor Hugo'nun partneri, bu kez Denswil olabilir. Berat Özdemir 11'e dönmeye hazırlanırken, kanatta ise Abdülkadir Ömür ve Yusuf Erdoğan'dan birisini tercih edecek.

 Öncelikle savunma hattında büyük rotasyon bekleniyor. Tecrübeli hoca, form düşüklüğü yaşayan ve eşinin doğumu nedeniyle özel izinle İtalya’ya gidip gelen Peres’in yerine sağ bekte Dorukhan’ı düşünüyor. Sol bekte de yeni transfer Puchacz’ın 11’de başlama ihtimali hayli yüksek. Stoperde ise Vitor Hugo’nun yeri garanti. Fakat Hüseyin ile Denswil arasında net tercih yapılmış değil. Avcı’nın antrenmanlarda zaman zaman iki solak stoper Denswil ile Hugo’yu birlikte denediği öğrenildi.

4 ismin yeri garanti

Dorukhan’ın sağ beke geçmesi durumunda Berat Özdemir de orta sahadaki yerine dönecek. Son maçlarda kulübede olan genç futbolcu, 11’de başlamaya hazırlanıyor. Hamsik-Bakasetas ikilisinden vazgeçmeyi düşünmeyen Abdullah hoca, Sivas maçında Abdülkadir’i solda kullanmış, ikinci yarıda Yusuf Erdoğan’ı sahaya sürmüştü. Nwakaeme’nin yokluğunda yeni transfer Yusuf 11’de olabilir. Visca ve Cornelius ise hücumda Trabzonspor ’un en önemli kozları...

'Kazanma zamanı'

Sivasspor maçının son anlarında saha çizgisini ihlal ettiği için kırmızı kart gören Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, yarın kulübede olamayacak. Takımla bir toplantı gerçekleştiren tecrübeli hoca, Giresunspor karşılaşmasının önemine dikkat çekti. Başarılı taktisyenin, “Çok çalışarak, fedakârlıklar yaparak buralara geldik. Daha önce olduğu gibi sadece kendi işimize bakacağız. Saha içinde kalacağız. Şampiyonluğa ne kadar inandığınızı Giresunspor maçında göstereceğinizi biliyorum. Taraftarın da desteğiyle bizim için kazanma zamanı... Size güveniyorum” dediği öğrenildi.

Yorumlar (5)
Salim 6 ay önce
Hüseyin yoksa rahat bir maç izlerim diye düşünüyorum. Hüseyin sahada patlamaya hazır pimi çekilmiş el bombası gibi. Ona top geldiğinde nefesim kesiliyor. Yıllardır kendini geliştiremedi.
Bayram 6 ay önce
Şu yorumu beğenmeyen insanlara soruyorum.
Hangi maçta hatasız oynadığını yazsın. Ama ben bir çok pas hatası, penaltı yaptım potansiyeli geniş, çok geri pas kalececiyi
zor duruma soktugu, daha niceleri saya bilirim.
hasan 6 ay önce
Siyahilerimize nazar değdi Gervinho edgar sezonu kapattı nwakame djaniny sakatlandı koita nwakame covid oldu şansızlıklar bitmiyor.Geride kalanlar canla başla oynamalılar
GALYA NLÎ 61 6 ay önce
Hüseyin katar taş düşsün başınıza bu çocuk başka kulüpte olsa ah bizde olsa diye ağlarsınız türk olarak ondan iyisi varmı,Türk olarak götülerin en iyisi.
GALYA NLÎ 61 6 ay önce
Hüseyin katar taş düşsün başınıza bu çocuk başka kulüpte olsa ah bizde olsa diye ağlarsınız türk olarak ondan iyisi varmı,Türk olarak götülerin en iyisi.