Abdullah Avcı'nın Sivasspor Maçı Öncesi Açıklamaları

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, Sivasspor ile oynanacak karşılaşma öncesinde yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Abdullah Avcı'nın Sivasspor Maçı Öncesi Açıklamaları

Trabzonspor bugün Süper Ligin 2. haftasında Sivasspor’u kendi evinde ağırlıyor. Bordo - Mavililerin teknik direktörü Abdullah Avcı maç öncesinde konuştu.

Avcı, özetle şu şekilde konuştu:

''Ligimizin çok istikrarlı ve iyi oyun oynayan, lige renk getiren son 2 - 3 senedir Avrupa Kupalarında ülkemizi en iyi şekilde temsil eden bir takım. Başlarında uzun süredir ligde çok istikrarlı çalışan deneyimli Rıza hoca var. Hoca ile ivme kazanmış, mağlup olmama serileri, Avrupa Kupalarında bizden fazla maç oynadılar. İki takımda yoğun trafik yaşıyor. Sivasspor’a baktığınızda fizik kalitesi yüksek, belli oyun planları var. Adam adama oynadıklarında kenar ortalarının çok olduğu, geçişleri kullandığı takım. Bizde adam adama neler yapmak gerektiğini, topa sahip olmada yaratacağımız alanlar, sabır bizler için son derece önemli. Onun için maça iki tane iyi takım ve yüksek konsantrasyonda odaklanarak başlayıp sonuna kadar bu şekilde devam etmek istiyoruz. taraftarımız Roma maçında bize çok destek verdiler. maç sonu dahil bu takım onlara iyi mesajlar verdi. Bizde bu desteğe, taraftara layık olmaya çalışacağız. Zor güzel ama özellikle taraftarın desteğiyle yakaladığımız süreci hızlandırmak istiyoruz. Oyun ve şiddetti, hızı, duygusu, coşku şehir daha fazla faydalanacak. Umarım bunun karşılığını alacağımız müsabaka olur. 1,5 sene oldu pandemi süreci. 1,5 senedir seyircisiz oynanan lig var. Canlı dönen sektör. Maskeli duruyorsunuz. Aşılamanın ne kadar değerli olduğunu, ki olmadığında maça gelemiyorsunuz. Bizde taraftarımızdan yoksun kalıyoruz. Lütfen aşılamada hızlandıralım. Biz burada taraftarımızı görmek istiyoruz. Bu sadece burayla ilgili değil, bütün ülke ve dünya ile alakalı. Lütfen bunu hızlandıralım''

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2021, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER