Abdullah Avcı'nın Yeni Oyun Planı

Trabzonspor yeni sezon hazırlıklarını yoğun tempoda sürdürürken teknik direktör Abdullah Avcı da gelecek sezonki oyun planını oyunculara adapte etmeye başladı.

Abdullah Avcı'nın Yeni Oyun Planı

Geçtiğimiz sezon birçok takımın kullandığı 4-2- 3-1'lik sistemden farklı olarak ofansif orta sahalı oyun planından vazgeçecek tecrübeli hoca, 4-1-2-2-1 üzerinde duruyor. Oyunun hakimi olma ve pas trafiği yönlendirme planlarına ağırlık veren Avcı, savunmadan oyun kurma, bireysel yetenekleri kullanmada serbestlik, takım dayanışması ve özellikle de takım halinde savunma gibi konulara ağırlık veriyor.

TOPU KAYBEDEN GERİ KOŞACAK

Son yapılan antrenmanda da sık sık uyarılarda bulunan tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı şu ifadeleri kullandı: "Topa sahip olacağız, onu biz yönlendireceğiz. Tüm takımın düzgün pozisyon almanız gerekiyor. Topu kaybedersen geriye koşmak zorundasın. Çünkü bunu yaparsan hem arkadaşına zaman kazandırırsın hem de takım savunmasını sağlarsın. Hem savunmadan hücuma hem de hücumdan savunmaya topun değerini bilelim. Saha dağılımı ve pas iadeleri çok önemli."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oflu Ömer
Oflu Ömer - 7 gün Önce

Bu malum kişinin,futboldan,taktikten ve kondisyondan anladığı falan yok.sadece kuru sıkı.ligler başladığında göründe bakın.diyeceği şunlar.yeni bir formasyon deniyorız ve gelişiyoruz.önceleride dediğim gibi.bu malum kişinin en belirgin özelliği masal anlatmaktır.onuda ancak.ahmet a.oğlu dinler.

SIRADAKİ HABER