Abdullah Avcı Süper Kupa Finali Öncesi Soruları Cevapladı

Trabzonspor'un başarılı teknik direktörü Abdullah Avcı, Süper Kupa maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Abdullah Avcı yaptığı açıklamada, “Başakşehir benim uzun yıllar çalıştığım harika bir kulüp. Kurumsal hafızası olan, oyun hafızası olan, ligimizin oyuncu kalitesi yüksek ve oyuncu zenginliğine sahip kulüplerinden bir tanesi. Geçtiğimiz yıl Okan hocayla hedeflerini yakaladılar. Futbol böyledir bazen ayrılıklar olur, bazen böyle karşı karşıya gelirsiniz. Bugün de rakip olduk. Trabzonspor ülke futbolumuzun en önemli kulüplerinden bir tanesi. Türk futbolunda hem şampiyonluklar kazanmış hem de oyuncu kazandırmış bir kulüp. Onun için buraya verimli topraklar diyorum. Eski adıyla Cumhurbaşkanlığı Kupasını 7 kere almış, Süper Kupa’yı da 1 kere almış toplamda 8 kere kupayı almış, 5 kez üst üste alarak rekor kırmış bir şehir takımıyız. Son 12 haftada yaptığımız çıkışımızı, gelişen oyunumuzu ve kazandığımız güvenimizi taçlandırmak istiyoruz. İyi bir takım, iyi bir hoca, iyi bir kupa, iyi bir müsabaka olacağını düşünüyorum” dedi.

Trabzonspor'un form durumu hakkında yöneltilen soruya Teknik Direktör Abdullah Avcı şu cevabı verdi: “Trabzonspor olarak 12 haftadır birlikte çalışıyoruz ve oyuncu grubunun çalışmalarımıza verdiği olumlu tepkiler var. Bunların saha için yansıması, adım adım gelişmek, gelişirken özgüveni yakalamak ve kupa kazanma alışkanlığı olan bir şehir olmamız ayrıca takım olmamız bizim pozitif özelliklerimiz. Bugün dünya ve ülkemiz çok zorlu bir pandemi sürecinden geçiyor. Bu süreçte insanları ayakta tutan en önemli sektörlerden bir tanesi de futbol. Futbolda bazen kötü oyunlar olabilir, iyi oyunlar olabilir, inişler veya çıkışlar olabilir ama bu oyunun içindeki aktörlere ve oyunun kendisine lütfen saygı gösterelim. Üç günde bir maç oynuyoruz, bazen hangi günde olduğumuzu unutuyoruz. Lütfen bu oyuna yardımcı olmaya çalışalım.”

Kariyerindeki ilk kupa olabileceği ve yarınki müsabakanın geçtiğimiz sezonun bir rövanşı olarak görüldüğü şeklindeki soruya ise Avcı, “Antrenörlük veya futbolculuk her anı doğru yaşamayla alakalı. Kupa vesaire ben bunlara çok bakmıyorum. İşimi doğru yapmaya, kendimi geliştirmeye, kulübümüz, takımımız ve oyuncularımızı geliştirmeye çalışıyorum. Kazanılan kupadan çok uzun vadede neler yapılmış bence buna bakılmalı. Biz her maçta yanı heyecanı yaşıyoruz. Tabii ki kupa kazanmak, bunun tarihinde yer almak çok önemli. Trabzonspor’un tarihine, duvarına, masasına baktığımda o oyuncuları teknik adamları çok net görebiliyorum. Ama oyun ve oyuncuyu geliştirmek de kupa kazanmak kadar önemli ve insanı mutlu eder. Yarınki müsabakayı geçtiğimiz yılın bir rövanşı olarak görmüyorum. Bu zaten tek ayaklı ve yılda 1 kez oynanan bir müsabaka. Hayat her gün yenileniyor ve yeni hedefler var. Biz de önümüzdeki bu hedefi başarmak, bu kupayı almak istiyoruz. Başakşehir’de geçmişte çalıştığım birçok oyuncu var. Bugün 7-8 eksikleri olsa bile çok geniş ve kaliteli bir oyuncu havuzları var. Bu anlamda ben daha dar bir havuzda çalışıyorum. Oyuncu kalitesi olan, oyun hafızası olan bir takıma karşı oynayacağız. Umarım iyi sonuçlanır” sözleriyle cevap verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 20:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdurrahman
Abdurrahman - 1 ay Önce

Rakibin havuzu geniş, kendisininki daha dar. Söze bak. Dört oyuncuyu kadro dışı bırakan da kendisi. Sonrada havuzum dar de. Oynayamayan gelin de yerim dar dermiş. Peki sen A. Avcı bu geniş havuzlu takımla dört yıl çalıştın. Ne yaptın? Nerde kupaların?

SIRADAKİ HABER