Ağaoğlu'ndan Özer Hurmacı ve Yanal Açıklaması

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, golcü futbolcu Burak Yılmaz'ın kulübe itharname göndermesinin ardından TRT Spor'a açıklamalarda bulundu.

Ağaoğlu'ndan Özer Hurmacı ve Yanal Açıklaması

Burak Yılmaz'ın kulübe itharname çekmesinin Beşiktaş ile ilişkilendirilmesine dair söylemlerin cevabının golcü futbolcuda olduğunu dile getiren Ağaoğlu, "Böyle bir şey gündemimizde yoktu. Beşiktaş'a gitmek istiyor mu? Bu sorunun cevabını kendisi versin. Kulübe gelmiş resmi bir teklif yok. Biz ciddi bir kulübüz. Biz teklif yapacaksak yazılı olarak yaparız." dedi. 

"BURAK İKİCİ DEFA İTHARNAME GÖNDERİYOR!"

Trabzonspor'un başına geçtiği günden bu yana ödemelerin en büyük bölümünü Burak Yılmaz'a yaptıklarını itiraf eden Başkan Ağaoğlu, Burak'ın diğer oyunculara örnek olması gerektiğini dile getirirken, "Geldiğimiz günden beri o kadar ödeme yaptığımız yerde ki en büyük bölümün Burak Yılmaz'a yapıldığı halde bizden önceki alacaklarından dolayı, bizden öncekilere ihtarname yapmadığı halde bize ihtarname yapıyor. Bize ikinci defa ihtarname gönderiyor. Benim takımımın kaptanı, diğer oyunculara örnek olmalı insan. Yaşadığımız zorlukları biliyor. Bir yerde para var da paranın üstüne mi yatıyoruz. Bu davranışları beni gerçekten üzdü. Farklı bir davranış beklerdik. Alacağı para da aylık 400 bin euro. Bir de takımda ister oynasın ister oynamasın 10 bin euroluk maç başı parası var." dedi. 

Burak'ın yaşanılan hadiseler sonrası kadro dışı kalıp kalmayacağına dair sorulan soruya böyle bir durumun söz konusu olmayacağını ifade eden Ahmet Ağaoğlu,"Burak'ın kadro dışı kalma durumu söz konusu değil. Baktığınız anda kanun hakkını kullanıyor." ifadelerini kullandı.

"200 MİLYON BORCUMUZ VAR"

Öte yandan Başkan Ağaoğlu, konuşmasının devamında Burak Yılmaz'ın olası transferinin Trabzonspor'un menfaatine olması gerektiğini dile getirdi ve, "Burak gidecekse bu Trabzonspor'un menfaatine olmalı. Kulübe gelmiş bir teklif yok. Ödemelerin en büyük bölümü kendisine yapılmasına rağmen, bizden önce hiçbir ihtarname göndermemesine rağmen, 40. günde ve 2 ay sonra biz bir ihtarname daha alıyoruz. 200 milyon borcumuz var, kur farkından dolayı bu rakamlara geldik, tüm ödemelerimiz gecikiyor ama 2 ay içinde 2 ihtarnameyi sadece Burak Yılmaz'dan aldık." diyerek konu ile ilgili görüşlerini aktardı. 

"YANAL VER HURMACI İLE İLETİŞİM KURAMADIK"

Ersun Yanal ve Özer Hurmacı'nın ödemelerine dair de konuşan Başkan Ağaoğlu, kendileri ile iletişim kurmaya çalıştıklarını ancak taleplerinin reddedildiğini söylerken, "Göreve geldiğimizde hem Ersun Yanal ile hem Özer Hurmacı ile defalarca iletişim kurmaya çalıştık. Şu rakamı biraz indirin dedik. Kardeşim bir de Euro ya... 19 milyon TL ödememiz gerekirken kur artışından dolayı 23 milyon TL ödedik. Son güne kadar bekledik, indirim istedik. İndirim olmayınca taksitlendirme istedik. Ona da hayır dedi. Daha nasıl iletişim kuracağız?" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 13:13

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan
Gökhan - 12 ay Önce

kimileri anılarıyla kimileri analarıyla anılır sen sıkma canını.

Erol
Erol - 12 ay Önce

Hükümetimiz memura ilime bilime maaşları Tl veriyor, kiralar ve alım satımlar TL üzerinden olacak diyor fakat bu futbol narkozu ülkeye ne veriyor, ABD'nin futbolumu var neden TL üzerinden işlem yapılmaz.

yorum
yorum - 12 ay Önce

hükümet özel bir kanunla sporla ilgilenen kişi ve yakınlarının hesap hareketlerini takip etsin

aliçvş
aliçvş - 12 ay Önce

Bunları bilmiyor muydun... Bedava neden göndermedin.. ??

Turgay
Turgay @aliçvş - 12 ay Önce

Bunlara sözleşme yapanın ve bunları gönderenin bu yönetim olmadığını bilmeyecek kadar cahil olmadığınızı umuyorum. Özer İHO'nun, E.Yanal ise Usta'nın kazığıdır ve her ikisi de Usta tarafından gönderilmiştir. A.Ağaoğlu'nun zerrre günahı ve zararı yok Trabzonspora. Zavallı adam iki iş bilmez yalancının pisliklerini temizlemeye çalışıyor geldiğinden beri.

SIRADAKİ HABER