Ağaoğlu'nun 6 Futbolcu İsteği

Ahmet Ağaoğlu'ndan altyapı hocalarına mesaj: ''6 oyuncu istiyorum!''

Ağaoğlu'nun 6 Futbolcu İsteği

Kulüp olarak yeni Abdülkadirler yeni Yusuflar çıkartmak zorunda olduklarını söyleyen Başkan Ahmet Ağaoğlu, “Devre arası kampında U21, U19 ve U17 takımlarından 2’şer genç yetenek görmek istiyorum”dedi.

Bir yandan ekonomik sıkıntıları aşmaya çalışan, diğer yandan zorlu lig maratonundaki takımın sorunlarını çözmek için uğraş veren Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, altyapıyla da yakından ilgileniyor. Özkaynak düzenine geçişin önemine her fırsatta vurgu yapan Başkan, geçtiğimiz günlerde altyapı hocalarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Trabzonspor’un U21, U19 ve U17 takımlarından 2’şer futbolcuyu devre arası kampında görmek istediğini ileten Ağaoğlu, yeni Yusuflar, yeni Abdülkadirler çıkartmalarının şart olduğunu söyledi. Trabzon’un kendi bünyesinden yıldızlar çıkartarak daha kolay düzlüğe ulaşabileceğini vurgulayan Başkan Ağaoğlu şöyle devam etti:

‘Transferle olmaz’

“Sürekli futbolcu transfer ederek bir noktaya varamayız. Geçmiş, zaten bunun kötü örnekleriyle dolu. Hem taraftarın aidiyetini artırmak hem de izlediğimizde ‘işte bizim takımımız’ diyebileceğimiz bir Trabzonspor için altyapı reformu olmazsa olmaz. Sadece Trabzonspor’un da değil, Türk futbolunun kurtuluşu orada. İnanıyorum ki altyapıdan düzenli futbolcu çıkartacağız.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fırtına
Fırtına - 1 yıl Önce

Bakıyorum da gençlere hep Yusuf ve Abdülkadir örnek gösteriliyor. Tamam ikisinde yakın zamanın parlayan oyuncuları eyvAllah lakin gençlere Hami, Ünal, Cemil gibi takımı sahiplenen mücadele eden insanları örnek gösterin ki bugün yarın şimdiki örnek gösterdiğiniz insanlar parasız top oynamadılar demesinler. Tamam bu işte para kazanarak oynuyorsun bu gerçek ki bu zamanda parasız olmuyor ama en azından takımı sahiplenme duygularını benimsesinler. Yorumu mu yanlış anlaşılmasın kimseyi kötülemek istemedim ama bir Trabzonspor taraftarı olarak duygularımı söylemek istedim. Saygılar..

swiss31
swiss31 - 1 yıl Önce

Al sana yetenek alper keskin daha 15 yasinda ama isvicrenin büyük takim alt yapisinda oynuyor fc glattbrugg da fc zürich,grashoppers,basel gelisimini takib ediyor isterseniz gelin bakin nasil bir oyuncuymus 3 sene sonra ingiltereye gider sizde avucunuzu yalarsiniz cocuk hemde akcaabatli bilginize..

Zekeriya
Zekeriya - 1 yıl Önce

InsaAllah baskan, Allah yardimcin olsun.

SIRADAKİ HABER