Ahmet Ağaoğlu: "85 Milyon TL'ye Satacağız"

Trabzonspor'da Başkan Ağaoğlu'ndan açıklamalar...

Ahmet Ağaoğlu: "85 Milyon TL'ye Satacağız"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu Trabzonspor Dergisi'e yaptığı açıklamayla benzin istasyonunun 85 milyon TL'ye satılacağını duyurdu.

Uzun bir aradan sonra ilk defa UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele ediyoruz. Bu mücadeleyi sadece sahada değil; masada da veriyoruz. UEFA FFP Komitesine 2018 yılından beri uyguladığımız idari ve sportif programı; yani borcu nasıl aşağı çektiğimizi, yıllık futbolcu giderimizi 38 milyon Euro’dan 16 milyon düzeyine indirdiğimizi ve altyapımızı nasıl hareketlendirdiğimizi detaylı olarak anlattık. Her ne kadar 55 Milyon Euro gibi bir zararla karşılarına çıkmış olsak da %50 gelirlerimize el koyulması şartıyla - idari, ekonomik ve sportif programımızı devam ettirmemiz halinde- Avrupa Kupalarına katılmamızda bir sorun olmayacağını belirttiler. Biz bunun üzerine, bir ilki gerçekleştirerek Bankalar Birliği’yle yapılandırmayı imzaladık.

DAVA AÇTIK

Haziran 2019 itibarıyla yolumuz açıldı. Şimdilerde ise yine önemli bir gündemimiz var. UEFA’nın dayattığı %50’lik kesintiyi nasıl düşürebiliriz sorusuna odaklanmış durumdayız. Çünkü gelirlerimiz üzerindeki bu büyük kesinti, bizim pek çok anlamda elimizi kolumuzu bağlıyor. CAS’a bu konuda dava açtık. Burada, söz konusu kesintinin tamamının kalkması söz konusu olmasa da %25’e düşürülmesi ile yine kulübümüze bir miktar gelir sağlayabiliriz.

İZİN VERMEYECEĞİZ

Bu bağlamda bizi yakinen ilgilendiren bir diğer husus, yeni lisans talimatı. TFF’nin 31 Haziran tarihine kadar imzalanıp UEFA’ya bildirmesini taahhüt ettiği bu talimata; söz konusu mali kriterlere uyulmaması halinde, transfer yasağından puan silmeye ve hatta küme düşmeye kadar giden yaptırımlar söz konusu. TFF’nin, kulüplerimize bu konuda tanıdığı süre 2020’nin başında bitiyor. Bu tarih itibarıyla Lisans Talimatını uygulamaya konacak. Bu kriterlere uymayan kulüplere herhangi bir iltimas gösterilmesi halinde bilinsin ki biz tüm gücümüzle karşı duracağız. A’dan Z’ye her anlamda ‘ayağını yorganına göre uzatmak’ ve taahhütleri yerine getirebilmek için ciddi zorluklarla boğuşan bir kulüp olarak Trabzonspor’un bunları yapmayan ve o limitlerin çok çok üzerinde harcamalar yapan kulüplerle aynı platformda mücadele etmesine; böyle haksız bir rekabetin ortaya çıkmasına izin vermeyeceğiz.

85 MİLYON TL'YE BENZİN İSTASYONU SATILACAK

Bugün kümülatif borcumuz 925 milyon TL, ancak bundan 85 milyon TL’lik İstanbul’da TMSF’den satın aldığımız benzin istasyonunu satışı olacak. Yakın bir zamanda bunu da gerçekleştireceğiz. O yüzden borcumuz 840 milyon TL’ye gerilemiş olacak. Zor bir görevde bayrağı devralıp kulübün son 19 yılında ilk kez ‘borcu azaltan’ bir yapıya kavuşmasını yönetim kurulum ve profesyonel çalışanlarım ile uzun ve meşakkatli çalışmalar sonunda elde ettik. Emeği geçen herkese en derin şükranlarımı sunuyorum."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan kibar
Orhan kibar - 3 ay Önce

İstanbulda ki benzin istasyonu kulübe devamlı gelir demek satılırmı daha çok kulübe gelir getirecek benzinlikler acacak yerde siz satıyorsunuz bu zamana kadarki

laz61
laz61 - 3 ay Önce

yanlis isler bunlar gelir getirecek mallari satin günü kurtarin ne bu simdi

SIRADAKİ HABER