Ahmet Ağaoğlu'ndan Açıklamalar

Ahmet Ağaoğlu Trabzonspor Dergisi'ne açıklamalarda bulundu

Ahmet Ağaoğlu'ndan Açıklamalar

Trabzzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu Trabzonspor Dergisi'ne açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda hayatını kaybeden Trabzonspor'un efsane ismi Özkan Sümer ile ilgili konuşan Ağaoğlu "Dergimizin yeni sayısının büyük bölümünü kısa bir süre önce kaybettiğimiz Özkan Sümer’e ayırdık. Camiamızın ve Türk futbolunun en önemli isimlerinden biri olan, başarıları tarihimizde aynı kupalar gibi pırıl pırıl parlarken, yaptıklarıyla yeşil sahalarda iz bırakan Sayın Özkan Sümer’i ne yazık ki ebediyete uğurladık.  Özkan Sümer; benim spor vizyonumun oluşmasında, yöneticilik sürecimde ve hayatımın hemen her aşamasında önemli yere sahip olan isimlerin başında geliyor. Sayın Sümer’in başkanlığında yönetici olarak çalışma fırsatı buldum. Yöneticiliğimde onun Trabzonspor altyapısı üzerine düşüncelerini, eylemlerini ve felsefesini benimseyerek, ilerleyen yıllarda Golf Federasyonu’nda uyguladım. Özkan Sümer sayesinde edindiğim birikimle bir tek milli sporcusu olmayan Golf Federasyonu’nda birçok milli sporcu yetiştirdik. Bu sporcular Akdeniz Oyunları’nda gümüş madalya, Avrupa Gençler Şampiyonlarında Altın Madalya aldılar ve bireysel olarak daha pek çok başarının altına imza attılar. "

Özkan Sümer, Türkiye Cumhuriyeti’nin bugüne kadar yetiştirdiği nadir spor adamlarından biriydi. O, Trabzonsporumuz için öncü ve güçlü bir figürdü. Bugün Trabzonspor Yusuf Yazıcı’nın satışından 17.5 milyon Euro kazanıyorsa; Abdülkadir Ömür, Uğurcan Çakır, Serkan Asan, Hüseyin Türkmen, Abdülkadir Parmak ve daha nice altyapı oyuncularımıza yüksek piyasa bedelleri belirleniyorsa bu, Özkan Sümer’in kurduğu ve geliştirdiği altyapı sistemi sayesinde olmuştur. Bugün, özellikle İçinde bulunduğumuz ekonomik şartlarda, altyapının ekonomik ve sportif değerini çok daha iyi anlamış bulunmaktayız. Bu nedenle Özkan Sümer’i sadece bir fikir adamı olarak değil, aynı zamanda vizyonuyla kulübümüze büyük ekonomik katkılar sağlayan bir isim olarak da görmemiz gerekir. 

Yönetim kurulu olarak bizim en önemli görevimiz şüphesiz ki geçmişte kulübümüz adına atılan adımları daha da ileriye taşımaktır. Bu anlamda Özkan Sümer’in kurduğu, geliştirdiği ve pek çok antrenörümüzün büyüttüğü altyapımızı geleceğe taşıyoruz. Bu amaçla Türkiye’nin tek modern altyapı tesisini kulübümüze kazandırdık ve bununla da büyük gurur duyuyoruz. Sosyal ve teknolojik olarak benzeri olmayan, yarınlarımızı inşa edecek sporcularımızın hizmetine tahsis ettiğimiz bu tesise Türkiye’de altyapı kavramının mimarı Sayın Özkan Sümer’in adını verdik. Trabzonspor camiasından Özkan Sümer gibi bir insan çıktığı için gurur duyuyorum. Sayın Sümer ile birlikte çeşitli kademelerde çalışma fırsatını yakaladığım için kendimi çok şanslı sayıyorum.  Bu vesileyle kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı diliyorum. 
Saygı ve sevgilerimle… "

YORUM EKLE
YORUMLAR
6161
6161 - 1 hafta Önce

Bulunduğumuz ekonomik koşullarda neden Diabete ve Afobe nin Denizli ve Karagümrük kulüplerinin 2 katı para verilerek sözleşme imzalandığını bir tek ben mi merak ediyorum?

Hüdaverdi BALLI
Hüdaverdi BALLI - 1 hafta Önce

Sayın başkanım Hüseyin TÜRKMEn, A.PARMAK gibi oyuncuların takasta kullanılacağını duyuyoruz. Üzülüyoruz. Bu yıl ki transfer politikanız çok zayıf, bakalım ara transferde ne yapacaksınız. Diabete ve Afobe gibi oyuncular niya alınır, yedek bile olmazlar. HAydi Bekır ve Flavyo iyi birer yedek olurlar. Berat takımda direk oynayabilecek bir oyuncu mu, onu da göreceğiz. Ama Transfer politikanız zayıf. İlk sene güzeldi, en önemlisi Ünal KARAMAN transferi çok önemliydi.

RÜSTEM AĞA
RÜSTEM AĞA - 1 hafta Önce

SAYIN BAŞKAN SİZİ BÜTÜN KALBİNLE TEBRİK EDİYORUM. ŞAMİL EKİNCİ, RIFAT DEDEOĞLU, MEHMET ALİ YILMAZ GİBİ SAYIN BAŞKANLARIN YANINA SİZİNDE UNUTULMAZ DİYE İSMİNİZ YAZILAÇAĞI NA EMİNİM. ÖZKAN SÜMER TRABZONA ÇOK KATMIŞTIR. FUTBOLÇULUKDAN HOCALIĞA VE DE KÜLÜP BAŞKANLIĞI NA SECİLEN TEK BÜYÜK VARLIĞIMIZ OLMUŞTUR. KİM NE DERSE DESİN BAŞA RILAR SİYASİ KAMUFLAJLA ÖRTÜLEMEZ ÖZKAN SÜMER TRABZON VE TRABZON SPOR İÇİN BİR İDOL OLMUŞTUR. SADECE SAYIN BAŞKAN AĞAOĞLUNDAN BU SÖZ LERİ DUYMAK BİR TRABZONLU OLARAK BENİ KESMEZ. ya diğerleri.....
SAYIN AĞAOĞLUNUN BU AÇIKLAMASINA KARŞI OLUMLU VEYA OLUMSUZ BİR AÇIKLAMA GÖREMEDİM. İÇİ BOŞ KONU LARA AHKAM KESENLERE NE OLDU. ÖZKAN SÜMER İLE BİR YAKINLIĞIM YOK HATTA KONUŞMUŞLUĞUM DAHİ YOK. AMA TRABZONUN VE TRABZONSPORUN BAŞARILARINDA İMZASI OLDUĞUNU İYİ BİLİYORUM
ALLAH RAHMET EYLESİN. YÜCE RABBİM YAKINLARINA SABIR İHSAN EYLESİN.
SAYIN BAŞKANIM BU DUYARLİLİĞI GÖSTERDİĞİNİZ İÇİN SİZE DEŞEKKÜR EDER, SAYGILAR SUNARIM. YOLUNUZ AÇIK OLSUN,

SIRADAKİ HABER