Ahmet Ağaoğlu'ndan Dozer Cemil'li Açıklama

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, çok özel açıklamalarda bulundu.

Ahmet Ağaoğlu'ndan Dozer Cemil'li Açıklama

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yerlisi ve yabancısı ile kendine ve takım arkadaşlarına güvenen futbolculardan kurulu olduklarını belirterek, Dozer Cemil'in Trabzonspor'unu başarıyla temsil ettiklerini söyledi. 

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kendi kendine yeterliliğini futbol sahasında ancak altyapıya verilen değerle ölçülebileceğini vurguladı. Kulüp dergisinde yer alan yazısında Nisan 2018'de göreve geldiklerini hatırlatan Ağaoğlu, "2018 yılının Nisan ayında göreve gelirken, kulübümüzün tarihsel duruşu, ilkeleri ve ahlaki değerleri ile çelişecek hiçbir fikre yahut uygulamaya imza atmayacağımızı söylemiştik. Şimdiye kadar hayata geçirdiğimiz plan ve projeler ile bunu ispatladığımız kanısındayım. Borçlarımızı ödemek için ortaya koyduğumuz çaba bir kenara, gösterişli transferlerden kaçınarak ve gereksiz masraf yapmamaya özen göstererek gider kalemlerini küçültmeye çalıştık. Kendi kendine yeten ekonomik bir yapıya kavuşmak için bir yandan mağazacılık faaliyetlerine ivme kazandırırken, diğer yandan irili ufaklı sponsorluklar ve bağışlar yoluyla gelirlerimizi arttırmaya gayret ettik. Kendi kendine yeterlilik futbol sahasında ancak altyapıya verilen değer ile ölçülebilir. Biz altyapımızın fiziki ve sportif ihtiyaçlarını karşılamak için çaba harcamakla kalmadık; gençlerimize duyduğumuz güveni, sahada onlara yer vererek ve onları takımın bir parçası kılarak göstermeye çalıştık" dedi. 

"Yerlisi, yabancısı Dozer Cemil’in Trabzonspor’unu başarıyla temsil ediyor" 

Sahada, yerlisi ve yabancısı ile kendine ve takım arkadaşlarına güvenen futbolculardan kurulu olduklarını belirten Başkan Ağaoğlu, "Trabzonspor altyapısı, yetenekleri ile öne çıkan, ancak yeteneklerini çalışkanlıkları ile pekiştirmeyi bilen, bir sporcu olarak her yönden Trabzonspor’a yakışmak için taşıdığı sorumlulukların farkında olan gençlerden kurulu. Bu sayede, bugün sahada yerlisi ve yabancısı ile kendine ve takım arkadaşlarına güvenen futbolculardan kurulu bir Trabzonspor A takımı var. Hatırlayacaksınız; göreve geldikten birkaç ay sonra, tesislerimiz içerisinde bulunan Dozer Cemil Sahası'na yeni bir tabela asmış ve tabelada Cemil Usta’nın, 'Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, para için kulübümü terk edip başka kaptanların arkasında sahaya çıkmak bana yakışmaz' sözlerine yer vermiştik. Çünkü bizim için Trabzonspor formasını giyen her futbolcu, Trabzon’un evladıydı ve o formayı böyle bir inanç ve gururla terletmeliydi. Şükür ki bugün geldiğimiz nokta itibarıyla, bu şehrin, bu insanların ve bu kulübün onurlu duruşunu sırtlanan ve sahadaki mücadelesine bunu yansıtan futbolcularımız var. Genci de deneyimlisi de, yerlisi ve yabancısı da Dozer Cemil’in Trabzonspor’unu başarıyla temsil ediyorlar" ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER