Ahmet Ağaoğlu'ndan Flaş Açıklama

Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş açıklama! ''Nokta koyulacaksa noktayı koymaya geldik''

Ahmet Ağaoğlu'ndan Flaş Açıklama

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun TFF ziyareti sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Dün oynanan Gaziantep FK maçı sonrası harekete geçen Bordo Mavili yönetim mücadelenin hakemi Fırat Aydınus'un yönetiminden rahatsız olduklarını dile getirmişlerdi. 


İşte Ağaoğlu'nun açıklamaları:

“Nihat Başkan’la görüşemedik. Maçtan sonra kendilerini aradım. Telefonları kapalıydı. 14:00’de TFF’ye geleceğiz, iletmelerini istedim. Sabah saat 10'a kadar TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş Bey'le görüştük. Kendisi de "Telefonu kapalı, ben de ulaşamıyorum" diye ifade ettiler." 


'Görüşmek için geldik'

"Sürekli olarak sıkıntı yaşadığımız konularda, sürekli olarak düzeleceğine dair sözler verilmesine rağmen hiçbir şekilde düzelmeyip, aksine çok daha sıkıntılı ve çok daha rahtsız edici bir noktaya tırmanan olaylarla alakalı görüşmek için geldik"

"Federasyon kaynaklı veya destekli yorum yapan 1-2 yorumcunun haricinde -ki o da son derece doğaldır- federasyon kaynaklı ya da destekli herhangi bir kurumda iş buluyorsanız, sizin o paralelde, o doğrultuda yorum yapmanız doğaldır." 

"Ben burada ifade edeceğim şeyleri Nihat Özdemir'e de ifade etmek isterdim. Yüz yüze görüşme imkanımız olmadığı için her ne kadar PFDK'nın Disiplin Talimatı'na giriyorsa da burada sizin aracılığınızla kendilerine ulaştıracağız neler söylemek istediğimizi."

'Haksızlıklar vardı'

"Dünkü maçla başlayalım. Dünkü maçın hakemi Fırat Aydınus. Bir sene içerisinde yanılmıyorsan yine Ekim ayındaydı, Göztepe maçımız esnasında... Yine Fırat Aydınus ve VAR hakemi Koray Gençerler'in yönettiği bir maçtı. O maçta uğramış olduğumuz haksızlıklar vardı. Ben bunu çok açık bir şekilde dile getirdiğim zaman Nihat Özdemir bana aynen şunu söyledi: "Konuyu araştırdım, Fırat'ın burada herhangi bir suçu yok. Hata Koray Gençerler'de. Kendisine gerekli olan cezayı verdik başkanım" 

'Yine Fırat Aydınus'

"Yine Fırat Aydınus'un yönettiği bir maç vardı. Nwakaeme'ye yapılan, uzaydan dahi görülen bir penaltıyı Aydınus'un es geçmesi, görmemesi, görememesi ve her ne hikmetse VAR'ın da hiçbir müdahalede bulunamaması, verilmeyen bir penaltı, kaybolan 2 puan vardı"

"Devamında da Flavio'nun topa teması, teması neticesinde de doğal olarak rakibe teması var. Eğer geçen sene Ulenberg'in yapmış olduğu yorumun üzerinden ki hakemlerimize eğitim veren hakemin de o olduğunu düşünürsek bu pozisyona faul çalınmaması lazım. Bir oyuncu düşünün kariyeri boyunca kırmızı görmemiş, ilk ve ikinci maçında kırmızı kart görüyor. Bazı insanlar da oyuncuyu eleştirmek gibi bir yanlışın içerisine giriyorlar" 

'UEFA'ya, FIFA'ya, AIHM'e kadar bu işi götüreceğiz'

"UEFA'ya, FIFA'ya, AIHM'e kadar bu işi götüreceğiz. Fırat Aydınus'un bir senede yönettiği 3 maç 7 puanımıza mal oldu. Düne baktığımız zaman, tüm Türkiye'nin gözü önünde olan bir olay. Herkesin gördüğü şeyleri artık bana sormayın, olayın müsebbiblerine sorulması gereken sorular bunlar."

"Mağdur olan kulübün başkanına veya yöneticilerine sorduğunuz zaman işin derinliğine inmemiz mümkün değil. Bu hareketi herkes gördü" 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 14:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan kayhan
hasan kayhan - 3 hafta Önce

TFF baskani telefonunu kapatabilir mi,neden kapali,bunlar bu cesareti nereden aliyorlar,profesyonel hakemlik yapmis Ahmet çakar,Erman Toroglu gibi hakemlerin bu haksizliga iliskin yorumlarini ibretle izledigimiz halde ki bu hakemleri terbiyesizlikle,arsizlikla suclamaktadirlar,olan biteni denetleyen bir mekanizma neden yok,bu adaletsizlikle varilacak sonuc nedir.Hukuk devletinde tum kurumlar kurallara uymakla sorumludur.Simdi sorumlu kim?Trabzonspora sistematik haksizlik yapildigi artik herkes tarafindan bilindigi halde,neden hicbir sey yapilamiyor?

Marko paşa 6141
Marko paşa 6141 - 3 hafta Önce

Konuş başkan gerçek TS taraftarları gerçek Trabzon halkı yanındadır. Konuş başkanım konuş yeter artık

tspor
tspor - 3 hafta Önce

ne demek görüşmeye gittik görüşemedik ne demek telefonu kapalı.
Uzayda mı yaşıyor bu insanlar yoksa sizi mi dikkate almıyorlar.
Çekin Takımı ligden oynatmayın. Konuşuyorsunuz yine sizler yine bizler ceza alıyoruz.
Bırakın gidin Azerbaycan futbol Federasyonuna başvuru yapın. Biz takımımızı orda da destekleriz.

hasan kayhan
hasan kayhan - 3 hafta Önce

Turkiyede bulamadigimiz adaleti,batida(uefa,fifa gibi)kurumlarda aramak ne aci.

hasan kayhan
hasan kayhan - 3 hafta Önce

Uluslararasi fútbol otoriteleri tff'nin yasal yapisinin ve karar alma mekanizma ve kararlarin denetlenebilir olmadigini bildirdi.Ama herkes kulaginin ustune yatti.Tff'nin acil olarak duzenlenmesi gerekiyor.

Erol Bayraktar
Erol Bayraktar - 3 hafta Önce

1-Başkan güçlü ve Trabzonspor'u önemsemiyor çünkü potansiyel tehlike plan ligin başında demorlize et ve saf dişi kalsın
2- TFF ve MHK' da güçlü olmalısın. lobiler günümüzde önemlidir
3-Bu oyunlara dur diyecek birisi çıkmalıdır. Artık iş çığırından çıkmıştır

YILDIRAY
YILDIRAY - 3 hafta Önce

Nwakeme beyin olarak takımda yok.koca kafalıya pirim ve kaptanlık verin kazanın.]Ömür bal yapmaz arı gibi.bir cacık olmayacak kendine oynayan halı saha topçusu.3 yılda bir stoper niye alı nmaz.federasyon gs ve şikecileri kafay oynatcak belli.oç ları

Emre özcan
Emre özcan - 3 hafta Önce

Başkan sonuna kadar haklı mhk birtek onların ı kararlarını geçerli kılıyor aynı geçen sezon abduşun top alması gibiydi posizyon


SIRADAKİ HABER