Ahmet Ağaoğlu'ndan Flaş Açıklamalar

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, A Spor’da yayınlanan Takım Oyunu programında açıklamalarda bulundu.

Ahmet Ağaoğlu'ndan Flaş Açıklamalar

Ağaoğlu’nun açıklamaları şu şekilde: 
'Hafta içerisinde o kadar çok sorunla uğraşıyoruz ki...'' 

Hafta içerisinde o kadar çok sorunla uğraşıyoruz ki hafta sonu maçlar bizim için rehabilitasyon gibi oluyor. Bu iki haftalık süreç bizim için çok uzun olur. 38 milyon Euro'luk kadro teslim almıştık şu anda 16 milyon Euro'ya indi, rahatladık. Seyirci ortalamamız 27 bine kadar çıktı, store satışlarımız iki kat arttı. 1 nisanda 1 yılımızı dolduracağız, borç aynı noktada bunun en önemli sebebi; kur farkı ve faiz oranları.

Son dönemlerde Yusuf'un, Abdulkadir'in, Hüseyin'in ayrı bir misyonu var. Trabzonspor'un durumu ciddi sıkıntıda. Ne çektiğimizi bir Allah bilir. Camia içinde birlik ve beraberliğimiz olmasa bazı şeyler kolay olmayacak. Yusuf ve Abdulkadir Avrupa'nın birçok takımı tarafından takip ediliyor. İki oyuncu için de gelen resmi teklifler vardı. Yusuf ve Abdulkadir için 14 milyon Euro'luk resmi teklif geldi.

Devre arasında Cardiff City'den gelen teklif vardı. Ben iki oyuncunun da Trabzonspor'daki misyonunu tamamlamadığını düşünüyorum. Dünyaları önüme koysalar ben Abdulkadir'leri, Arda'ları, Yusuf'ları veremem. Fakat bir camiayı temsil ediyorsunuz. Yetiştirdiğimiz oyuncuların transfer ücretini ligimizin kalitesi belirler. Burası Premier Lig değil. 

''Birbirimizle değil takımın sorunları ile uğraşıyoruz''

Biz yönetim olarak birbirimizle değil takımın sorunları ile uğraşıyoruz. Yusuf ve Abdulkadir için demiyorum genel olarak düşüncem şu; ligimizden 25-30 milyon Euro üzerinde oyuncunun yurt dışına transferi çok zor. 

Bizi FIFA ve UEFA'da sıkıntıya sokan yabancı futbolcuların alacakları. Ekuban'ın 31 Mayıs 2019'a kadar opsiyonu bizde. Ekuban'la sözleşmemizi yenileceğiz. Leeds United bonservis verip almak isterse yönetim kurulumuzda değerlendiririz. Ünal Karaman'ın sözleşmesi sezon sonunda bitecek, daha 3 ay var. Henüz erken ama olumsuz bir şey yok.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER