Ahmet Ağaoğlu'ndan Sörloth Açıklaması

Trabzonspor'da Başkan Ağaoğlu'ndan flaş Sörloth açıklaması geldi

Ahmet Ağaoğlu'ndan Sörloth Açıklaması

Trabzonspor'da geleceği merak konusu olan Alexander Sörloth'un transferiyle ilgili Başkan Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.

Ağaoğlu Sörloth'un Liepzig'e gitmekte ısrarcı olduğunu açıklayarak " 2020-2021 sezonundaki maçların yüzde 50’sinden fazlasında oynadığında 6 Milyon Euro vererek satın alma hakkına sahiptik. Bugün itibariyle böyle bir şey söz konusu değil. Dolayısıyla oyuncu bizde kiralık aynı zamanda C. Palace’ın malı. Birkaç kulübün ilgisi var. Leipzig ve iki kulüp istedi ama oyuncu Leipzig’e gitme konuusunda çok ısrarcı.  Biz ısrarla kalmasını istedik ama gitmekte ısrarcı. Bu işin 4 tarafı var. Biz, C.Palace, Leipzig ve oyuncunun kendisi.  Sıkıntılı bir süreç. Bir de oyuncuyla yapılan sözleşmede de 9 Milyon Euro’luk serbest kalma maddesi vardı.  4 tarafın mütakabatıyla çözülebilecek bir sözleşme. Trabzonspor ve C. Palace kulübü anlaşırsa olacak. İki tarafta birbirinin onayı olmadan oyuncuyu satma hakkına sahip değil. Şartlar dönüp dolaşıp finansal getiriye geliyor. Trabzonspor olarak bizim ciddi bir talebimiz var. C. Palace da aynı miktarı talep ettiği için ona göre davranıyor. Tamamaen finansal noktada kilitlendi olay. Önümüzdeki 48 saat içerisinde çözülürse çözürlür olmazsa önümüzdeki sürece bakacağız." dedi.

Ağaoğlu ayrıca Sörloth'un Liepzig'e transferinin olmaması durumunda geri dönüp dönmeyeceği sorusuna ise "Şuanda zaten Trabzonspor’un sözleşmeli oyuncusu. " dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ergün ÖZŞAHİN
Ergün ÖZŞAHİN - 1 hafta Önce

Defolup gitsin tohumuna paramı verdik.

Erkan
Erkan - 1 hafta Önce

Bu kadar kendinden nefret ettirerek giden bir oyuncu tanimiyorum. Kalibinin adami degilmissin. Umarım gittiğin yerde forma yüzü göremezsin. Allah bildiği gibi yapsın seni.

SIRADAKİ HABER