Ahmet Ağaoğlu'ndan Transfer Açıklaması

"Bizim 2,5 yıllık görev süremizde yapmış olduğumuz 27 transferden oluşan 5.6 milyon avroluk bir menajerlik ücreti var. Yani, bizden önceki dönemlerde oluşan ve bizim ödemek zorunda olduğumuz 17 milyon avroluk menajer ücretinin 3’te 1’i oranında menajer komisyonu ödedik"

Ahmet Ağaoğlu'ndan Transfer Açıklaması

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor'un hakkını ve hukukunu korumak için mücadele ettiklerini söyledi.

Ahmet Ağaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, görevde bulundukları sürede gerçekleştirdikleri transferler üzerinden son günlerde menajerlere ödenen ücretlere yönelik bir algı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, "Bizim dönemde gerçekleştirilen 27 oyuncu transferi için ödenen menajerlik ücreti toplamda 5.6 milyon avrodur." dedi.

"Şunun özellikle bilinmesini isterim ki veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yoktur." ifadesini kullanan Başkan Ağaoğlu, şöyle devam etti:

"2,5 yıl önce göreve geldiğimizde kulübün mali durumu ortadaydı. Geldiğimiz günden itibaren kulübümüzün hakkını ve hukukunu korumak için mücadele ettik. Öyle ki tüzüğü değiştirerek, genel kurulda onaylanan bütçenin üzerinde harcama yapılması halinde yöneticileri şahsen sorumlu tuttuk. Yani kendi finansal "fair-play"imizi getirdik. Harcamalarımızda bu kadar hassas davranırken, bazı çevrelerin ısrarla gerçekle bağdaşmayan bu iddiaları gündeme getirmesine bir anlam veremiyoruz." 

Yapılan transferlerin tamamının izleme komitesi veya teknik heyetin talebi üzerine gerçekleştirildiğini vurgulayan Ağaoğlu, şunları kaydetti:

"Buna karşılık bizden önceki dönemlere ait olan ödenmemiş menajer komisyonları 17 milyon avroydu. Bu menajer komisyon borçlarının tamamını biz ödedik. Bizden önceki dönemde alınan sadece bir oyuncunun menajerine ödenen komisyon 1.3 milyon avroydu. Bizim 2,5 yıllık görev süremizde yapmış olduğumuz 27 transferden oluşan 5.6 milyon avroluk bir menajerlik ücreti var. Yani, bizden önceki dönemlerde oluşan ve bizim ödemek zorunda olduğumuz 17 milyon avroluk menajer ücretinin 3’te 1’i oranında menajer komisyonu ödedik."

- "Kupalara haciz" hatırlatması

Yaratılmaya çalışılan algının farkında olduklarını vurgulayan Ahmet Ağaoğlu, "Geçmiş dönemde menajerlerin alacaklarından dolayı, kulübümüzün müzesindeki kupaların bile haczedildiği hafızalarımızdan silinmedi. Bütün bunlar ortadayken bu algıyı oluşturmaya çalışanların hangi amaçla bu yolu tercih ettiklerini de gayet iyi biliyoruz." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
TS003
TS003 - 1 ay Önce

Bu sene yapılan transferlerden Vitor Hugo ve Edgar hariç hepsi boş transfer. Adana Demirspor maçı gençlerin de boş olduğunu net bir şekilde gösterdi. Abdullah Avcı elinde bu kadar kötü futbolcu varken ne yapsın? Takımın bu kötü gidişinin tek sorumlusu yönetimdir.

EE
EE - 1 ay Önce

Afobe, baker, flavio vb. ni izleywn komitede kimler varmış merak ettim. Amatör topçular izleme komitesi

Bir trabzonsporlu
Bir trabzonsporlu - 1 ay Önce

Öyle pazardan oyuncu alırsan katlanırsın sonuçlarına. Adamlar daha Trabzonspor da oynadığının farkında değil türkü yabancısı hepsi. Hele hele o Bilale daha ne diyebilirsin ki ona adam yemin etmiş azcık adam gibi top oynamaya. O alt yapı topcularındanda hiçbir şey olmaz. Adana Demirspor karşısında gördük altyapı ürünlerimizi laylaylom top oynuyolar şut desen yok, yaratıcılık yok, pas yok, hırs yok, ruh yok. Şu koskoca takımda iki stoper ve iki kaleci ben burda oynarım diyor.

Süleyman kartal
Süleyman kartal - 1 ay Önce

Siz daha çok sürünürsünüz unali yediniz yaptığınız transferler bes para etmez yazık taraftara böyle ruhsuz bi takım olamaz

Cengiz esin
Cengiz esin - 1 ay Önce

Trabzonspor forması basit değil alt yapıdan gelen geçlerin yüzünde kaybettik maçı boş işler hak eden oynar yok Trabzonspor genci diye bakmıyacan hak eden formayı giyer basit forma değil artık bırakın bu zihniyet Trabzonspor çocuğu hak eden kimse o formamın hakın veriyorsa o Trabzonspor çocuğudur Kürt cengiz

ll
ll - 1 ay Önce

he he ts adanademir maçı izliyordum dk 27 uyumuşum 42 dk uyandım okadae güzel futbol varki....

ALİ Ünver
ALİ Ünver - 1 ay Önce

Bu takımı bu taraftarı sırf biryerleri memnun etmek için neden sattınız başakşehiri ben kurdum derken Ünali satın alamadinizda gerçekten boğazınizdami kaldı bu şehrin yeni nesli hep başka takımlara kaydı bende görünümü cimbomlu yaptım en azından tuttuğu takım başkanları satın alınmazlar ruh dengeleri bozulmaz hepiniz şampiyonluk verdiniz biz onurlu taraftarız onurlu başkanlara ihtiyacımız var

cengiz Iskefiyeli
cengiz Iskefiyeli - 1 ay Önce

Baskan dogru Isler yapmis olabilir ama sampionluk gene Yok


SIRADAKİ HABER