Ahmet Ağaoğlu Sörloth Konusunda Detayları Paylaştı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Sörloth konusunda detayları verdi

Ahmet Ağaoğlu Sörloth Konusunda Detayları Paylaştı

“Sörloth ne kadara gidecek? Hangi kulüple anlaşacak? Trabzonspor ne kadar kazanacak?”... Herkes bunları merak ederken, Başkan Ahmet Ağaoğlu bomba açıklamalar yaptı, ilk kez Norveçli yıldızın transferinde gelinen noktayı anlattı.  Bordo- Mavili kulübün başkanı, “Evet, Sörloth gitmek istiyor. Ama gitmek isteyen her oyuncuya, hemen tamam diyeceğiz diye bir dünya yok” cevabını verdi. Ağaoğlu, “Peki Trabzon’a gelecek mi?” sorusunu ise, “O işler belli olmaz. Gelir mi gelmez mi! Bakacağız” şeklinde yanıtladı.

‘6 milyon Euro maddesi...’

Sadece Leipzig değil, çok konuşulan o İngiliz takımını da duyuran Ağaoğlu, “Hem Leipzig hem Tottenham ile görüşüyoruz. Crystal Palace ile beraber görüşüyoruz. Sözleşmemiz var. Sörloth bizde kiralık, bonservisi ise Crystal Palace’ta. İkimiz de hak sahibiyiz. Diyorlar ki, ‘6 milyon Euro verip neden almadınız?’... Al parayı ver, hemen adamı al. Yok öyle bir şey. Sözleşmede yazan, 2020-2021 sezonunda maçların yüzde 50’sinde oynarsa alıyorsun” ifadelerini kullandı.

‘25’ler 30’lar henüz yok’

Transferden hedefledikleri kazancı açıklayan Başkan, “Özetle şöyle diyebilirim; yüzde 50, yüzde 50 alacağız. Tekifler 20 seviyesinde öyle 25’ler, 30’lar yok henüz. Biz 15 milyon Euro alalım istiyoruz, 15’er kalsın yani. Bu takımın transferde şöyle bir özelliği var; yetiştirir satar, geliştirir satar. Aldığı oyuncuyla para batırmaz. Sörloth’u aldığımızda küfür ediyorlardı bize. Ne oldu? Trabzonspor forvetsiz mi kalacak? Mümkün mü böyle bir şey” dedi.

‘Herkesin bütçesi daraldı’

Bordo-Mavili kulübün patronu, “Eğer bir oyuncu gitmek istiyorsa, Trabzonspor orada menfaatine bakarak hareket eder. Geçen sene ne oldu? 8’le geldiler Yusuf (Yazıcı) için, 17’ye aldılar gittiler. Kovid nedeniyle bütçeler daraldı. Bu daralma hem talip kulüpler için geçerli hem de bizim için geçerli. En doğru şekilde hareket etmek durumundayız. Ekonomik anlamda yaşadığımız ve önümüzde duran bir tablo var” diye konuştu.

'Geçi, erkeni bırakalım'

Taraftarların, transferde geç kaldıkları yönünde yönetimi eleştirdiğini hatırlattığımız Ağaoğlu, “Taraftar eleştirebilir. Ama televizyonda, gazetelerde konuşanlar için söylüyorum. Bizim limitimiz ne kadar biliyorlar mı? 152 milyon TL. Vergi, bonservis, maaş hepsi dahil. Euro bazında benim en son 16.5 milyon Euro kadro maliyetim vardı. Şu an, net olarak 13 milyon Euro. Geçi, erkeni bırakalım. Ben oyuncu alırım, ne var! Ama aldığım adama lisans çıkartamadıktan sonra niye alayım” açıklamasını yaptı.

'Kilit nokta Bankalar Birliği'

Başkan şöyle devam etti: Fenerbahçe nasıl yapıyor, siz yapamıyorsunuz diyorlar. Onların geliri bizimkinin 5 katı. Bankalar Birliği anlaşmasıyla ilgili görüşüyoruz. O konunun netleşmesini bekliyoruz. Bunu söyleyebilirim. Elimizden gidenler olacak. Da Costa gibi. İhtiyaçları biliyoruz. Geç veya erken, bu takviyeleri gerçekleştireceğiz. Benim için önemli olan şu, aldığım adama hemen lisans çıkartmak ve onu oynatabilmek”

Fanatik

YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan tekin
Orhan tekin - 2 hafta Önce

Başkan güzel işler yapıyor inşlAllah nokta transferler yaparız daha ilgin Başi ama hakemler hiç iyi niyetli degil yine başladılar Mhk başka gitse ne yazar hakemler aynı bu gidişle cok Mhk başkanı gider

Hüdaverdi BALLI
Hüdaverdi BALLI - 2 hafta Önce

Sayın başkanım Saygıdeğer Başkanım.
Siz ki futboldan çok iyi anlıyorsunuz, hesap kitap yapıyorsunuz. Transfer yapıyorsunuz ama bu takım 2 yıldır iyi stoperleri olmadığı için şampiyonluk kaybediyor. Gidenlerin yerlerine alınan oyuncularda 2 sakat ve biri çok ağır, bu çocuklar niye sakatlanıyor, problem sağlık kurulunda mı, antreman sahaların da mı, oyuncular da mı? Yönetimin ile fikir birliği içinde misin? Ben Şörlotla ilgili hiç bir şey söylemeyeceğim ama bu transferleri şahsın mı, yönetim kurulumu, teknik ekibin mi yapıyor. Bu takıma hakem hocası ve psikolog şart. Aksi halde elinde para edecek topçularığın değerleri birer birer kaybolacak.Hoca ile sezon sonunu getirmek zor. Biz artık hakem hatalarına sığınan yöneticiler istemiyoruz. Karadeniz insanı hırslı olur, oynayan canla başla mücadele eden takım istiyoruz, yeniliriz önemli değil ama oynarsak.

MUSTAFA
MUSTAFA - 2 hafta Önce

Baskanım doğru konuşuyorsunuz ama her ucuz topçu sörlot gibi ekuban olmaz sizi seviyoruz tamam eleştirilere hemen kızıyorsun yok sörlotu aldık küfrettiler hep aynı sözler ozaman altın ordu gibi yapın takımı yerli futbolcuyla oynatın kendini göstereni satarsın borçsuz kalırız bakarsın tutar şampyon oluruz

Hüsniye Turkan
Hüsniye Turkan - 2 hafta Önce

Yardım kampanyası başlatın. Giden gitti gelecekler inşAllah iyi olur gidişat kötü

Xenos61
Xenos61 - 2 hafta Önce

2 yol kiralık sözleşmesi bitmeden satıp C.Palace e fazla para vereceğine, o ekstra vereceğin para ile önce Sörloth un maaşını arttır, bu sene de oynat adamı trabzonda. Seneye sat sende mutlu ol bizde topçuda... Sonuçta sosanın aldığının yarısına oynuyor. Geçen sezon yaptıkları ortada.

SIRADAKİ HABER