Ahmet Nur Çebi'den Trabzonspor Açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den Trabzonspor çıkışı.

TRABZONSPOR 18.05.2022, 16:09
Ahmet Nur Çebi'den Trabzonspor Açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Trabzonspor-Beşiktaş maçının tekrar edilmemesine tepki göstererek, "TFF'nin bütün kurumlarına sesleniyorum. Hepiniz istifa edin. Hepiniz taraflısınız" dedi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme dair bir basın toplantısı düzenledi.

Çebi, Trabzonspor-Beşiktaş maçının tekrar edilmemesi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) tepki gösterdi.

Ahmet Nur Çebi açıklamalarında, "Sorun hakemlerin kendisinde. Gereken hamleler yapıldı ancak eksik yapıldı. Ben kimseyi bir liste vermedim. Ben eski tüm hakemlerin gidip yerlerine genç hakemlerin gelmesini istedim. Yeni sezonda da bu isteğimi yineliyorum.

"TFF istifa etsin"

Operasyon eksik yapıldığı için sorunlar halen düzelmedi. Hakemlerin hepsi değiştirilmeli. TFF'nin bütün kurumlarına sesleniyorum. Hepiniz istifa edin. Hepiniz taraflısınız. Trabzonspor-Beşiktaş maçı tekrar edilmeliydi. Kararın sonuca etki etmediğini falan söylemişler. Umarım o kararı veren Tahkim Kurulu yeni sezonda yerinde olmaz." dedi.
 
"TFF Başkanlığı gibi bir düşüncem yok"
TFF başkanlığını düşünmediğini söyleyen Çebi, "TFF Başkanlığı gibi bir düşüncem yok. Öyle bir düşüncem olsaydı, Beşiktaş'ta başkanlık için yeniden aday olmazdım." şeklinde konuştu.

"Başka hakem mi kalmadı?"

Türk futbolunun temel sorunun hakemler olduğunu belirten Beşiktaş Başkanı Çebi, "Türk futbolunda sorun hakemler. 'Mevcut hakemler gitsin, genç hakemler gelsin' dedik. Hakem operasyonuna dahlim olmamıştır. Ancak eksik ve yanlış yapıldı. Tamamı yapılmadığı için bu iş sulandırıldı. Özellikle çiçek verenler ve bu operasyonu doğru bulmayanlar, her hakem hatasının ardından mağdur olduğunu söyleyenlerdir.

Hem mağdur olduğunu söylüyorsunuz, bunu düzeltmeye çalışanlara da yanlış yapıyorsunuz diyorsunuz. Bu kadar şikayet edilen bir hakem topluluğunun halen eline düdük vermek, bu işi başka kimse yapamaz demektir. Türk futbolunun kurtulması için hakem denen müessesenin sil baştan, yeniden yapılması lazım. Gelecek sezonda hakemler yenilenmeli, eski hakemlerle vedalaşılmalı, genç hakemlerimizin önleri açılmalı." ifadelerini kullandı.

"Aday olmak için resmi başvurumu yaptım"

Ahmet Nur Çebi, adaylığı ile ilgili, "Önümüzdeki seçimde aday olmak için resmi başvurumu yaptım" dedi. Çebi, Beşiktaş'ın borcunu da açıklarken, "Beşiktaş'ın güncel borcu 4.3 milyar TL'dir" ifadelerini kullandı.

Gelecek sezon için planlardan bahseden Çebi, "Önümüzdeki sene tüm bunlardan uzaklaşmış, gençlere önem veren ve ucuz maliyetlere alıp yüksek ücretlere satabildiğimiz oyuncular aldığımız, öz kaynağa dayalı bir yapı oluşturmak istiyoruz. Seçildiğimiz takdirde camiaya vereceğim mesaj bu olacaktır" dedi.

Yorumlar (10)
Lazali 2 ay önce
Trabzonspor yönerimi Beşiktaş ile olimpiyat stadında maçın tekrarlanmasını kabul etsin veya önersin.
Ts 2 ay önce
Ne oldu şampiyon mu olacaksın maç tekrar olursa
Musa 2 ay önce
Tam bir iyi aile cocugu
Sulo ts 2 ay önce
Kaynanam kizdigi enistesine yamali surat derdi, Rahmetli. Burayi gorse epey bir seyler derdi herhalde
Ali Süleyman 2 ay önce
Trabzonsporu tebrik etmesi gerekirken nelerle uğraşıyor birde Trabzonlu olacak. Senin gibi Trabzonlu olmaz olsun.
TS61 2 ay önce
Maçı tekrar ettirip ne yapacan lavuk. Kasımpaşa maçının tekrarı için başvursana. 3 tane çakıp aslında 7 lik yapıp dalga geçtiler sizinle. 32 hafta lider kalıp, kafalarını sinek gibi ezip, görülmemiş puan farkı yapıp, Türkiye nin en büyüğü olduğumuzu şampiyonluk yanında şampiyonluk kutlamalarında da, kendi takımlarının olduğu şehirdeki olimpiyat stadında 100 bin taraftar toplayarak da gösterip öyle bir bunalttık ki bu FB BJK şikecilerini,
hazımsızlıktan karın ağrısından kuduruyorlar.
Muhammet özen 2 ay önce
İnsan denen varlığa önce karakter lazım, kendine saygısı olmayanın başkasına saygısı olurmu, beş dakikada beşiktaş zamanları iyiydi, geri düşünce uyduruk bir penaltı, faulden gol, ofsayttan gol geçti o günler hain adam neyi eksik yaptığına bak, fenoş gibi gastelerde 3 ay biz konuşalım diye nam için transfer yaparsan, namında kalmaz, şeyinde anladınmı, fütursuz kişi, adam demiyom ha
Ali 2 ay önce
Adam Trabzon'da doğduğuna pisman olmuş üzülüyor Trabzonlu oluşuna zombi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın