Akyazı Hakkında Konuştu

Başbakan süreyi verdi...

Akyazı Hakkında Konuştu
Başbakan Tayyip Erdoğan, proje için 230 trilyon lira yatırım yapacaklarını belirtirken, Trabzon'un plakası 61'e vurgu yaparak, "41 kere, 61 kere maşallah" dedi

Trabzonspor'un yıllardır hayalini kurduğu Akyazı Projesi gerçeğe dönüşüyor. Seneler önce planları yapılan Akyazı Projesi'nin temeli bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla saat 11.00'de atılacak. Erdoğan, dün Trabzon'da yaptığı konuşmada, Trabzonspor'a 40 bin kişilik bir stadyum ve spor tesisi yapma sözü verdiklerini hatırlatarak, "Verdiğimiz sözü tutuyoruz" dedi. 

SADECE BİR STAT DEĞİL 
Erdoğan, "28 Haziran'da yer teslimini yaptık, dile kolay 795 bin metrekare alanı denizde doldurduk. Şimdi toplamda 459 bin metrekarelik alana bir kompleks inşa edeceğiz. Sadece stat değil dikkat edin, hizmet binaları, eğitim merkezleri, spor tesisleri ile Trabzon'a UEFA standartlarında bir spor kompleksini kazandıracağız" diye konuştu. 

TRABZON'A YAKIŞACAK 
Projeyi iki yılda bitirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Başbakan Erdoğan, "İnşaallah 230 trilyonluk bir yatırımla, Trabzon'a ve Trabzonspor'a yakışır bir eseri, iki yıl içinde tamamlayıp size teslim edeceğiz" ifadesini kullandı. Akyazı'da Başbakan'ın da katılımıyla bugün temeli atılacak proje bittiğinde Trabzonspor, 41 bin 513 kişilik stadına kavuşacak.
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2013, 03:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER