Asbaşkandan Şampiyonluk Açıklaması

Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu: "Şov için yapmadık"

Asbaşkandan Şampiyonluk Açıklaması

Asbaşkan Hacısalihoğlu'dan Usta'ya cevap: “Önceki dönemlerden kalan borçlar Trabzonspor’u çok zorluyor. Büyük bir sıkıntı mevcut. Buna rağmen hâlâ ‘Stoper niye almadınız’ diyenler var”
Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, geçmiş yönetimle ilgili bağımsız denetim kurulunun raporunu kamuoyuyla paylaşmaları ve ardından eski başkan Muharrem Usta'nın 36 milyon TL'yi kulübe bıraktığını duyurmasını değerlendirdi. Hacısalihoğlu, "Açıklamayı gösteri olsun diye yapmadık. Bizden bir önceki döneme ait olan aşırı külfet getiren borçlar Trabzonspor'u çok zorda bıraktı. Normal borçların üstüne bir de bu tip lisans çıkarmakta lisans tescil etmekte zorluklar ve acil ödemeler çıktı. Onun için bu zorlukların sebebini, gerekçesini, doğruluğunu, yanlışlığını bakmak için yaptık. Mahkemeye durumunu değerlendireceğiz. Büyük rakamlardan bahsediyoruz. Kimseyi zan altında bırakmak gibi niyetimizde yok. Sadece Trabzonspor camiası gerçekleri bilsin" dedi.

TARAFTAR BİLMİYOR
Hacısalihoğlu, taraftarın kulübü iyi tanımadığını da belirterek şöyle devam etti: "Taraftarlar kulübün şu anki durumunu bilse isteklerini ona göre yapar. Ödemeler ve gelirle ilgili muazzam bir sıkıntı var. Bunları bilerek hâlâ 'Bir stoper daha niye almadınız, veya sağ bek niye almadınız' diyorlar. Bir G.Saray'ı yendik herkes bu takımı göklere çıkardı. Sonra gittik Alanya'ya yenildik, 'Bundan bir şey olmaz buraya üç tane adam lazım' falan denildi. Düzgün ekonomisi olmayan kulübün şampiyonluğu mümkün değil. Önce ekonomisi düzgün bir işleyişe dönüşmeli. Taraftarımız işin o tarafına hiç bakmıyor. Sadece takım ve skor taraftarı olmamak lazım, kulüp taraftarı olmalıyız."

 Fotomaç / Yunus Emre SEL


YORUM EKLE
YORUMLAR
Trabzonsporlu
Trabzonsporlu - 12 ay Önce

Sayın Asbaşkan iyi güzel söylüyorsun da, bir taraftar olarak anlamadığım Trabzonsporda kongreler niye Aralık ayında yapılır. Koskoca Trabzonda bir tane akıllı adam yok mu? Aralık ayındaki kongrede bir başkan adayı çıkar ve yönetim değişirse ne olacak? Kongreyi Mayıs ayında yaparsın eğer yeni yönetim seçilirse gelen yeni yönetim Teknik direktöründen futbolcu transferine kadar hazırlıklarını zamanında yapar ve bir sonraki sezona hazırlıklarını yapmış olarak girer. Trabzonsporda bu çöküşün ve zor dönemlerin yaşanmasındaki en büyük sebeplerinden birisi kongrelerin Aralık aylarında yapılması ve Trabzonspor seçim dönemlerinde hep kaos yaşamıştır ekonomik olarak. Çünkü yeni gelen yönetimler bir önceki yönetimlerin yaptıklarını silip Ocak aylarında garip garip transferler yapmışlar ve Trabzonsporun yapısı gün geçtikçe bozulmuştur. Çünkü yönetimler Trabzonspor için bir şeyler yapmaktan ziyade hep Trabzonspordan nemalanmışlardır. Olağan kongre tarihini Mayıs ayında yapmıyorsanız demek ki sizinde Trabzonsporun gidişatını düzeltmeye niyetiniz yok diye düşünüyorum bir taraftar olarak. Bir aklıselim insanoğlu yok mudur Trabzonda bunu düzeltecek? Yoksa bu gidişle Trabzonspor batacak.

Mehmet kara
Mehmet kara - 12 ay Önce

Para yok para yok diyosunuz benmi yedim kulübün paralarını

Trabzonsporlu
Trabzonsporlu - 12 ay Önce

Bir taraftar olarak lütfen herkesten rica ediyorum Bayern, Barcelona, Real Madrid, Juventus, Milan, İnter, Paris, Liverpol, Arsenal, Manchester United, ha keza Porto, Benfica olağan kongre tarihlerini inceleyin bakalım Aralık aylarında mı yapılıyor? Bu kulüpler futbolu hiç bilmiyorlar ya, biz her şeyi çok iyi biliyoruz.

Trabzonsporlu
Trabzonsporlu - 12 ay Önce

Unutmadan ekleyeyim AJAX ı da ekleyin bu kulüplere.

SIRADAKİ HABER