Barış Yurduseven'den Trabzonspor'un Scout Ekibi Hakkında Flaş Sözler

TRT Spor 'da gündemi değerlendiren Barış Yurduseven flaş açıklamalar yaptı.

Trabzonspor’un büyük hayal kırıklığı ile gerçekleşen sezon başı transfer döneminde yaptığı açıklamalar ile dikkat çeken tecrübeli gazeteci Barış Yursuseven,”Trabzonspor’da ben de bir şeyler duydum. Yani mesela yıllardır bu işi takip ediyoruz. Şimdi Trabzonspor’da da ben şunu duyuyorum. Burada da kimseyi suçlamıyorum. Hani bir duyum. Scout ekibi bir oyuncu sunuyor. Beğeniliyor bir oyuncu, bir saat sonra bir menajer hemen bu oyuncuyla ilgili yetki belgesi gönderiyor yöneticilere. Bunu bizzat net duydum. Hemen 1 saat geçmeden oyuncunun yetki belgesi geliyor. “Türkiye hakları bizdedir” diye. Başka kulüplerde de duyduk, her menajerin galiba içerde adamları oluyor. Burada önemli olan kulüplerin zarar görmemesi, doğru transferlerin olması.” İfadelerini kullanmıştı.

Devre arası transfer dönemini yorumlayan Barış Yurduseven, yine dikkat çeken bir konuya değindi.

SCOUT EKİBİNİN AMACI TATİL Mİ?

Trabzonspor’da scout ekibiyle alakalı konuşan Yurduseven, Ümit Milli Takımın yurt dışında olan maçlarını izlenmeye gidildiğini, aynı Ümit Milli Takımının Samsun’da oynadığı maça ise gidilmediğini iddia edildi.

Gündemi değerlendiren Barış Yurduseven, Trabzonspor'un Scout ekibi hakkında iddialarını sürdürdü. Yurduseven,"Zaten Sörloth’ü Trabzonspor’a herkes “ben getirdim” diyor. Scout ekibine sorsam, herkes ben seçtim diyor. Trabzonspor’un bir scout ekibi var, kötü çıkanı kabul etmiyor ama Sörloth’u onlar getirdi. Şimdi Ümit Milli Takımın Arnavutluk’ta maçı var. Bizim Scout ekibi (Trabzonspor) gidiyor izlemeye. Ama Ümit Milli Takımın Samsun’da maçı var. 2 saat ötede ama kimse gidip izlemiyor. 2 tane maçı var. 2 tane maça scout ekibinden kimse gitmiyor. Ama Arnavutluk’a İsveç’e Trabzonspor scout ekipleri gidiyor. O da bir acayip." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Aydın
Ahmet Aydın - 6 gün Önce

cok haklisiniz Baris bey bunlar soutekibidegil seyahat ekibi

enes61
enes61 - 6 gün Önce

itiraf ediyorum sörlöth u ben getirdim.şaka bir tarafa böle futbol mantığı olmaz.böyle futbol yönetilmez.Yönetim scout ekibi kurarsa onlar da tatile giderler.güzel bir tatil ve bolca alem yapıp gelirler.
Scout ekibini takımın hocası oluşturur.Hocanın oyun taktiğini bilen oyun yapısına uygun kısacası hocanın futbol felsefesini bilen adamlardan oluşturur ki hocaya uygun futbolcuları bulsunlar.Aksi durumda scout ekibinin getirdiği adam iyi olabilir ama hocanın felsefesine uymuyorsa hoca onu oynatmaz ve çöp olur.Burada yönetime düşen hoca futbolcuyu bulduktan sonra maddi konuları halletmektir.Gerisi hikaye

Kenan Aksoy
Kenan Aksoy - 6 gün Önce

İşte bu haber başarısız transferlerin neden yapıldığının bir işareti . Kulüplerin borç batığına sürüklenmesinin ana unsuru menajerler ve onlara bu iklimi sağlayan paydaşları ..

Kamil
Kamil - 6 gün Önce

Adamcılık işin içine girince öyle oluyor benim keşfettiğim ve trabzonspora önerdiğim dünya yıldızı oyuncuların suratına bakılmadı. şu an hataydaki Aaronu ucuza kapatıp alın dedim kimsenin umurunda değil. ama dediğin gibi almanyada olan 2. sınıf santrafor izlenmeye 5 defa gidiliyor. saygılar yine de Trabzonspor.

Serdar
Serdar - 6 gün Önce

kendisini camianın akil adamı sanıyor ne hikmetse, oysa koyu fenerli

Yorum
Yorum - 6 gün Önce

Yonetimin yerinde olsam bariş yurduseven'i tesislerden içeri sokmam.

Söğütlü
Söğütlü - 6 gün Önce

söylediklerini kaale almıyorum.tv de görsem kanal değişiyorum. neden mi? trabzonspor söz konusu olunca üstten konuşuyor, trabzonu-trabzonsporu yerin dibine sokuyor, sürekli bir akıl verme havalarına giriyor.

Ahmet Güneş
Ahmet Güneş - 6 gün Önce

Arnavutlukta,isviçrede gözlerde uzakta para yeme iş var samsuna gider mi (Haramzadeler)


SIRADAKİ HABER