Başakşehir'e Şok! Trabzonsporlu Vekil Harekete Geçti

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Başakşehir takımının hükümet tarafından desteklendiği yönünde çıkan iddiaların araştırılması için TBMM’ye taşıdı.

Başakşehir'e Şok! Trabzonsporlu Vekil Harekete Geçti

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Süper Lig kulüplerinden bazılarının hükümetçe desteklendiği, hükümete yakın sermaye çevreleri tarafından siyasal yönlendirmelerle finanse edildiği, mali ve idari olarak şeffaf olmayan hareketlerine göz yumulduğu, TFF ve hakemlerce kollandığı, oluşan haksız rekabet ortamı nedeniyle emekleri çalınan diğer kulüplerin maddi ve manevi zarara uğratıldığı iddialarının araştırılması amacıyla Meclis Araştırması açılması için önerge verdi. 

Kaya önergesinde şu ifadelere yer verdi; 

''Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Süper Lig kulüplerinden bazılarının hükümetçe desteklendiği, hükümete yakın sermaye çevreleri tarafından siyasal yönlendirmelerle finanse edildiği, mali ve idari olarak şeffaf olmayan hareketlerine göz yumulduğu, TFF ve hakemlerce kollandığı, oluşan haksız rekabet ortamı nedeniyle emekleri çalınan diğer kulüplerin maddi ve manevi zarara uğratıldığı iddialarının araştırılması amacıyla Anayasa’nın 98. ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İç Tüzüğü’nün 104. ve 105. Maddeleri gereğince Meclis araştırması açılmasını arz ve teklif ederiz'' 


YORUM EKLE
YORUMLAR
yılmaz
yılmaz - 10 ay Önce

neyi kanıtlayacaksın adamlar ülkeyi soyup soğana çevirdi kanıtlanmasına rağmen koyunlar oy verdi

Mehdi
Mehdi - 10 ay Önce

Bunlar ilk etapta kulağa hoş gelen ancak boş hareketlerdir! Hükümetin Başakşehir'i koruyup kolladığı doğrudur; ancak aynaya bakarsak özellikle finansal anlamda bizi de kolladığı bir gerçektir. Bizi bu hallere düşüren utansın. Sözüm sadece son iki yönetime değildir. İktidarda yükseleceğim diye camianın içinden çıkan ve kulübü siyasete yem eden eski bakanımızın da bu durumda oldukça büyük kabahatleri vardır. Kimse bugün kafasını kuma gömmesin!

MerNoire28
MerNoire28 - 10 ay Önce

Yenimi akıllandınız bu güne kadar nerdeydiniz. ben söyleyeyim seçim yaklaşıyor ondan olmasın

MUSA
MUSA - 9 ay Önce

çok iyi olur

SIRADAKİ HABER