Başkan Adayı Selçuk Aydın'a Karşı Kirli Oyunlar Sergileniyor

Yaklaşan kongre öncesinde boks camiasında büyük destek toplayan başkan adayı Selçuk Aydın'a karşı yapılan adaletsizlik ve kirli ilişkiler tepki çekti.

TRABZONSPOR 28.10.2021, 14:07
Başkan Adayı Selçuk Aydın'a Karşı Kirli Oyunlar Sergileniyor

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Başkan Vekili Hasan Kartal ile beraber Türkiye Boks Federasyonu'nda yaklaşan seçimler öncesinde uzun süre önce başkan adaylığını açıklayan ve çalışmalarını sürdüren dünya şampiyonu Selçuk Aydın’ın seçimlere girmemesi adına kirli oyunlar sergiliyor.

TÜRKİYE'NİN GURURU SELÇUK AYDIN'A BÜYÜK DESTEK

Federasyon seçimleri öncesinde Selçuk Aydın’a karşı oynanan oyunlar, spor kamuoyunda ve boks camiasında tepki toplarken sosyal medya üzerinde binlerce kişi #SeninleyizSelçukaydın etiketi kullanarak başkan adayı Selçuk Aydın’a destek oldu.

HASAN KARTAL KESENİN AĞZINI AÇTI

Yapılan anketler ve araştırmalar sonucunda Selçuk Aydın’ın aday olabilmesi halinde seçimi kaybetme ihtimali yüksek olarak görülen mevcut başkan Eyüp Gözgeç’in, Hasan Kartal’ın desteğiyle beraber Selçuk Aydın’ın aday olmaması için kesenin ağzını açtığı gelen bilgiler arasında.

Kendisine güvenen delegelerin desteğiyle beraber kirli oyunları bozmak için mücadele veren başkan adayı Selçuk Aydın’ın, üzerine oynanan kirli oyun ile alakalı olarak ilerleyen günlerde yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor.

Uzun süredir yaşanan skandal gelişmeler ile alakalı sessizliğini koruyan ve adaletin tecelli etmesini bekleyen Selçuk Aydın, henüz konu ile alakalı açıklama yapmazken, başkan adayı Selçuk Aydın’a yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre yasal olarak 45 delegenin oyu ile başkan adaylığı başvurusu kabul edilmesi gerekiyor.

Seçim öncesinde kesin delege isimlerinin yayınlanmaması konusunda Selçuk Aydın’a karşı adaletsiz bir tutum içerisinde olunmasına rağmen 72 delegenin imzası alındı.

KİRLİ İLİŞKİLERLE MİDE BULANDIRAN OYUN SAHNELENİYOR

Türk boksunu kaosa sürükleyen adımlar atmaya devam eden mevcut başkan Eyüp Gözgeç, 8 ay önce istifa eden Türkiye Boks Federasyonu Genel Sekreterinin ardından genel müdür belirsizliğine de son vermiyor.

Seçimler öncesinde kirli ilişkiler mide bulandırıcı boyuta geldiği net şekilde gözlenirken, sözleşmeli şoför İsmail Nazlı’nın kirli ilişkiler ağında kritik noktada olduğu bilgisine ulaşıldı.

Başkanlık seçimleri öncesinde Gözgeç’e yakın kaynaklardan çıkan asılsız haberler de boks camiasında büyük tepki topluyor.

YALÇIN HOCA TEPKİSİNİ GÖSTERDİ

Yaşanan adaletsizliğe sosyal medya hesabından tepki gösteren başkan adayının kardeşi boksör Yalçın Aydın,” Adaylık başvurusu için 45 adet destek yazısı gerekli olmasına rağmen 72 adet kulüp başkanlarının ( üyelerinin) imzalı ve mühürlü destek yazısı ile genel müdürlüğe başvuru yapılmıştır. 
Başvuru sonucunda imzaların üye değil de delegelerden alınması gerektiği söylenmiştir.
Ancak ana statüde delege değil üyelerden alınması gerektiği yazmakta.
Bunun sonucunda tahkim kuruluna gerekli itirazlar yapılmıştır.
Tahkimden olumsuz bir sonuç çıkmadan ve süreç sonuca bağlanmadan gazeteye bu haberi yaptıran katıksız ŞEREFSİZdir.
Bu destek yazıları onların yaptığı gibi baskı ve tehtitlerde değil tamamen aslanlar gibi bu basiretsiz sistemin karşısında olanlardan toplanmıştır.”  İfadelerini kullandı.
 

Yorumlar (1)
Ayhan Köse 9 ay önce
Trabzon'dan sana karşı bu algıya karşı destek verenlere de yazıklar olsun