Başkan Ağaoğlu Anma Töreninde Konuştu

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Özkan Sümer için düzenlenen programda konuştu.

TRABZONSPOR 22.12.2021, 18:00
Başkan Ağaoğlu Anma Töreninde Konuştu

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Özkan Sümer için düzenlenen programda konuştu.

Başkan Ağaoğlu'nun konuşmalarından satırbaşları;


Ahmet Ağaoğlu “70li yıllardı Şenol Hocamda takım kaptanıydı, İstanbul’da takım kampına gitmiştim imza istemiştim hocamda vermemişti. İlk kez Özkan Sümer’i orada gördüm. Daha sonra Galatasaray’ı çalıştırdığı dönem bir restoranda gidip tanıştım hayranı olduğumu söyledim. Trabzon’u İstanbul’da temsil ettiği için gurur duyduğumu söyledim. 10 dakika konuşmuştuk.
Trabzon’da ise ilk kez İskender’in jübilesinde sıcak bir temasımız oldu. Şenol hocamda teknik direktördü. Sonra ASKF Başkanlığı yaptı orada hayran olduğum yönü altyapı felsefesiydi. Başkanlığı döneminde yardımcılığını yaptım. 96’larda altyapının ne kadar önemli olduğu, sporun temeli olduğunu, yapılması gerekenleri onu izleyerek konuşarak öğrendik.

Kendisiyle ilgili cümlelerle çok uğraşmak istemiyorum. Futbolun her kademesinde hizmet etti. Trabzon’un değil ülkenin çok önemli bir değeri. Çok önemli bir değeri kaybettik ama felsefesi yaşıyor. İçinde bulunduğumuz şartlar o felsefenin dışında bıraksa da hiçbir zaman uzaklaşmayacağız.

Özkan Sümer Futbol Akademisini hizmete açtık. Avrupa’dan bir çok spor yazarı buradaydı, Trabzon’da futbolun nasıl bir noktaya geldiği konusunda söyleşi yapmak istediler. Kısa bir konuşma yaptıktan sonra kendilerini bu akademiye götürdük. Trabzon’un futbol gerçeği bu.”şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)