Başkandan Açıklamalar

Gündeme ve transfere dair açıklamalar...

Başkandan Açıklamalar
 Futbolcularının özveriyle çalıştığını vurgulayan Hacıosmanoğlu, "Takım olarak çok iyi bir dayanışma ve kaynaşma var. Sahada mücadele eden bütün oyuncularımı kutluyorum" dedi. Trabzonspor'un ligde şu andaki durumundan daha iyi noktada olması gerektiğini belirten başkan, "Ancak çok talihsizlikler yaşadık. Basit maçlar kaybettik. Bir de haftada neredeyse 3 maç oynuyoruz. Haliyle yorgunluk da oluyor. Biz şanssız maçlar kaybederken hakemlerin kazanması için, gol atması beklediği rakipler de böyle maçlar kazandı" dedi. 

Tribünler boş değil 

Mustafa Akçay'ın 'kazandıran futbol' anlayışına da değinen Hacıosmanoğlu, "Ben hocama inanarak yola çıktım. Çünkü 1461'de yaptıkları ortadaydı. Kolay değil yani 1461'de ardından de Trabzonspor'da hocalık yapmak. Sabırlı olmamız lazım. Kaldı ki ben de yıllardır başkanlık yapmıyorum. Benim de hatalarım oluyor. Trabzonspor bugün iyi futbol oynamayabilir ama hep böyle devam edecek diye bir kural yok. Yarınlar dahi iyi olacak" ifadelerini kullandı. Taraftarların maça gelmemesine de değinen Hacıosmanoğlu, "Bence bu konu çok abartılıyor. Tribünler tamamen boş değil. Boşluklar var sadece. Bu da Trabzonspor'un şu anda liderle arasındaki puan farkından kaynaklanıyor olabilir. Yani 'biletler pahalı' deniliyor. Şu anda 20 lira. Bundan aşağısı da bedava olur. Trabzonspor taraftarları takımlarına her şartta sahip çıkar, çıkıyor" şeklinde konuştu. Trabzonspor'u son maçlarda oynadığı mükemmel futbolla galibiyetlere taşıyan Olcan'ın neden attığı gollerden sonra sevinmediğini yönündeki bir soruya başkan, "Bana da 'hiç gülmüyor' diyorlar" diye cevap verdi. "Belki de totem yapıyordur" diyen Hacıosmanoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Mesela ben, takım gol attığı zaman Olcan'dan daha soğuk duruyorum. Olcan çok karakterli bir kardeşimizdir. Gollerini atmaya devam etsin. Sevinip sevinmemesi önemli değil" dedi. 

Ağaoğlu yardım edecek 

Trabzonlu işadamı Ali Ağaoğlu'nun iki yıldız alacağı yönündeki sözünün hatırlaması üzerine Hacıosmanoğlu şunları söyledi: "Sayın Ağaoğlu'na teşekkür ediyoruz. Ama o bize yardımcı olacak diye yıldız alma gayretimiz yoktu zaten. Devre arasında transfer yapacağız. Eksik yerlerimizi ortadan kaldıracağız. Oyuncularımızın hepsi yetenekli. Önemli maçlarımız da var. Önce bunları kazasız belasız atlatalım, sonrası kolay." 

Her babayiğit yapamaz  

Tahkim'e yapılan başvuruyu değerlendiren Hacıosmanoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye'de şike milyonlarca insanın gözünün önünde gerçekleşti. Şimdi siz bunu görmezden geliyorsunuz. Gelemezsiniz. Biz Tahkim'e adaletin düzelmesi adına başvuru yaptık. Onlar da bunun değerlendirmesini yapıyor. Burası bizim için daha yolun başı. Er ya da geç adalet tecelli edecek. Ama bu dış kaynaklı mı iç kaynaklı mı olacak, onu beraber göreceğiz. Bu durum onların kendi ömürlerini belirleyecek. Çünkü bu pisliğin üzerinde oturmak her babayiğidin harcı değildir. Bu toplum bu pisliği örtenleri, o kutsal görevde barındırmaz. O koltuklarda oturamazlar.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2013, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER