Beşiktaş Başkanından Abdullah Avcı Açıklaması

Süper Lig'de 2020-2021 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan, bunun yanında Türkiye Kupası'nı da müzesine götüren Beşiktaş'ta başkan Ahmet Nur Çebi açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Başkanından Abdullah Avcı Açıklaması

Siyah-beyazlıların, eski teknik direktörü Abdullah Avcı'ya 17 milyon 130 bin TL fesih tazminatı ödenmesine TFF Tahkim Kurulu'nun verdiği karara  değinen Çebi, “Unutuluyor, biz hocamızla konuştuğumuzda anlaşalım hocam madem dediğimizde, yani gitmeyi bile düşündüğünü ifade etmemesine rağmen çok da buraya katkı veremeyeceğini ifade edecek kadar dürüst olan Abdullah Avcı'nın bana verdiği ifade şuydu; ‘Başkanım ben para konuşmam. Zaten kontratımda yazıyor. Ben de iyi bir hocayım Türkiye'de. Birkaç ay sonra muhakkak iş bulacağım. Dolayısıyla iş bulunana kadarki ücretimi almam, kontratta yazıyor. Böyle yapalım' dedi. Ben de o şekilde buna tamam dedim ama bugün 12 milyon TL maaştan, 6 milyon TL'ye Trabzon'da hocalık yapıyorsanız o zaman bir şey sorgulanır. Ya 12 milyon yanlıştı ya da orada aldığınız 6 milyon yanlış. Hangisi doğru? Evet mahkemede bunlara bakmayabilirler. Kağıt üzerinde yazılan kontratlar önemlidir ama insanların beyinleri bu soruyu sorar. Ben de diyorum ki hocamız her ne kadar bunu kazanmış dahi olsa, ben inanıyorum ki bu camialar yarın birbirleriyle, hocalarıyla kucaklaşabilirler. Dolayısıyla hocamızın bu konuda halen daha fedakarlık yapma ümidi bende var. Çünkü kendisinden ben o vicdanı ve adaleti gözlerinde gördüm. Ama belki hukuki mücadele vermiştir. Belki avukatı o şekilde getirmiştir. Ancak şunu söylemek istiyorum ki eğer herhangi bir şekilde uzlaşamazsak, ben yine uzlaşma taraftarıyım. Uzlaşamazsak mahkeme uzun yıllar devam edecek. Yani UÇK ve Tahkim Kurulu'nun vermiş olduğu kararları teminat mektubu vererek, diğer yargıya taşımayı planlıyoruz ve orada hakkımızı aramaya, buradaki verilmiş olan adaletsiz kararın düzeltilmesi için mücadelemize devam edeceğiz. Ben UÇK'ya da Tahkim'e de buradan sesleniyorum; bu kulüpler olmadığı takdirde o lehlerine karar verdiğiniz futbolcu ve hocaları yarın hiçbir yerde bulamazsınız. Öncelikleriniz bu değerli kulüpleri korumak olmalı ki bu hocalar dava açanlar, davayı açmayıp, daha sonra gelip burada hocalık yapacak olanlar bu güzide camianın kapılarını kendilerine açık bulabilsinler” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin
Yasin - 3 hafta Önce

Sayın Çebi, yabancılar çatır çatır haklarını alıp gidiyorlar, kendi öz evlatlarımıza gelince mahkeme yok vermem yok etmem. Sende haklısın senden öncekinin suçu. Bence o parayı Fikret beyden temin etmelisiniz.

Ofli
Ofli - 3 hafta Önce

Fıko ödesin biz Ersun a nasıl 10 milyon idediysek sizde idersiniz

MerNoire28
MerNoire28 - 3 hafta Önce

Sanane bizden nekadar aldığı adam hak ettiyse alacak tabiki kovmadan düşünecektin.ağlama şimdi

Yorum
Yorum - 3 hafta Önce

Anladığım şu,sen bjk dan 12 milyon alırken 6 milyona Trabzona giderek bizi dolandırdın,uçk ve tahkim her zaman bizden yana olsun ki istediğimizi getirip başarısız olanı parasını vermeden kovalım şeyim şeyde canım cennette derler ne guzel düşünmüş başkan sonrada avcı gelsin anlaşalım yoksa işi uzatırım paranı yıllar sonra alırsın tehdidi ediyor,iste biri çıkıp nerede görevde olduğuldan bihaber abuk subuk ipe sapa gelmez konuşabiliyor Trabzonspor a da verseydi bu taktikleri Tolunay a tazminat ödemezlerdi ey Allahım akıl fikir ver ya rabbim.

İLHAN ERTEM
İLHAN ERTEM - 3 hafta Önce

BAŞKAN BİR ACAYİPSİNİZ. NE YAPTIĞINIZI YADA NE YAPACAĞINIZI BİLMİYORSUNUZ. ABDULLAH HOCAYI MAHKEME UZUYACAK DİYE KENDİNİZCE KORKUTMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ. MAHKEME UZASA NE OLACAK BİLİYORMUSUNUZ. ÖDEYECEĞİNİZ PARA İKİ KATINA ÇIKACAK. ABDULLAH HOCA YABANCI BİR HOCA OLSAYDI BU PARAYI KURUŞU KURUŞUNA ÖDERDİNİZ. HANİ BİR KURAL VARDIR YA S.S YADA S.S. KURALI.KIVIRMAYIN DA ADAMIN PARASINI VERİN.

MerNoire28
MerNoire28 - 3 hafta Önce

Sanane bizden nekadar aldığı adam hak ettiyse alacak tabiki kovmadan düşünecektin.ağlama şimdi

Coşkun
Coşkun - 3 hafta Önce

Sayın başkan kulübünü korumak senin ve yöneticilerin görevi tahkime uçk ya bok atma Abdullah avcı 12 eder 3 eder 5 eder sen o sözleşmeyi yapan başkana yöneti iye hesap sor

Mustafa
Mustafa - 3 hafta Önce

Yusuf yusuf sesleri geliyor daha iki ay üç ay önce sallıyordunuz adam hakkında. Bi de tehdit ediyor yok uzarmış yok öyle olurmuş bu kadar laftan sonra dönerse bu işten abdullah hoca adam depil


SIRADAKİ HABER