Beşiktaş Teknik Direktöründen Sörloth Açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael ve Sportif Direktör Ceyhun Kazancı, basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi.

TRABZONSPOR 29.04.2022, 13:45
Beşiktaş Teknik Direktöründen Sörloth Açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael ve Sportif Direktör Ceyhun Kazancı, Sörloth açıklamalarında bulundu.

BEŞİKTAŞ TEKNİK DİREKTÖRÜ ISMAEL ‘’NET BİR ŞEY SÖYLEYEMEYİZ’’

Santrfor bölgesinin hassas bir nokta olduğunu ve bu bölge için adı geçen Sörloth’un çok kaliteli bir oyuncu olduğunu söyleyen Ismael, “Şu an için bu konuyla ilgili net bir şey söyleyemeyiz. Sörloth bu ligi yakından tanıyan bir isim” diye konuştu.

BEŞİKTAŞ SPORTİF DİREKTÖRÜ CEYHUN KAZANCI ‘’NEDEN OLMASIN?’’

Kazancı, “Maaşına baktığımızda Türkiye standartlarında. Amacımız aşağılarda kalan maaşlarla transfer yapmak. Oyuncuyu satabilmek için maaşları da o seviyede tutmak lazım. Maaş bu seviyede olduğu zaman oyuncu da kendisine gelen teklifi değerlendiriyor. Siz oyuncuya yüksek maaş ödediğiniz zaman bu maaşların üzerinde teklifleri yalnızca 5 büyük lig ve Arap ülkeleri verebiliyor. Oyuncu da o zaman gitmek istemeyebiliyor. Hatta 5 büyük ligden de bu kadar yüksek teklifler gelmiyor, çünkü kazancının yarısı vergiye gidiyor. Bu sefer de biz oyuncuyu satamıyoruz. Gelecek sene alacağımız oyuncularla ilgili yoğun çalışmamız var. Gidecekler aşağı yukarı belli, sezon sonuna kadarki performanslar da belirleyici olacak. Kaliteli, potansiyelini tam yansıtmamış, çıkışta olan oyuncular var. Listemizdeki birkaç oyuncu bir milyonun altında oyuncular. Daha sıçrama yapmamış oyuncular. Bugün kadromuzda olan Ghezzal, daha önce forma giyen Aboubakar, transferde adı geçen Sörloth gibi isimleri parlamadan almamız gerekiyor. Bunun çalışmasını yapıyoruz. Oyuncu tam tepeye çıktığı zaman almak, maaş bütçesini olumsuz etkiler. Geniş bir oyuncu listemiz var. Canlı izlediğimiz çok oyuncu var. Anlaşmaya yaklaştığımız oyuncular da var. 22-23 Haziran gibi toplanacağız. Transferleri o tarihe hazırlamak istiyoruz. Gelenler olacak, gidenler olacak. Fırsat transferleri de olabilir. Alacağımız 6-7 oyuncunun en azından 4’ünü söylediğimiz tarihlere yetiştirmek istiyoruz. Tabii ki bütçelerde kimi oyuncularda sapmalar olabilir. Mesela Sörloth’u 1 milyon Euro’ya alamazsınız. Kolay bir transfer değil ama imkansız da değil, neden olmasın?’’ ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)