"Böyle Penaltı Olmaz"

Trabzonspor Hatayspor maçını yorumlayan Trabzonspor'un eski futbolcusu Lemi Çelik'in dikkat çeken yazısı

"Böyle Penaltı Olmaz"

Trabzonspor'un Hatayspor ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmayı yorumlayan Lemi Çelik, son dakikada yaşanan penaltı pozisyonu hakkında da "böyle penaltı olmaz" ifadelerini kullandı.

Lemi Çelik'in yazısı;

Trabzonspor evinde yine mükemmel bir futbol sergiledi. Futbol olarak rakibi adeta ezdi. Fakat üst üste alınan 4 beraberlik bordo- mavilileri zirveden çok uzaklaştırdı. 4 beraberliğin 3'ünde kazansa şu an yarışta iddiasını sürdürecekti.

1- Devre arası Bakasetas ve Berat gibi iki önemli orta saha alınırken Djaniny ve Afobe'den santrfor olmayacağını kimse göremedi mi? Abdullah Hoca ciddi bir forvet aldırsa veya bunu yönetim yapsa bambaşka bir Trabzon olurdu.

2- Djaniny, Yusuf Sarı, Nwakaeme, Ekuban gibi hücum hattın varsa o zaman taktik ve sistemi değiştireceksin. Tamamıyla kontratak oynayıp rakibin kontralarına izin vermeyeceksin. Rakip alanda gereksiz baskı yapmayacaksın. Sistem ve taktiği oyuncuların özellikleri belirler. Trabzonspor ise bu maçı 70 metre mesafede oynadı. Hücumda baskı yapmaya çalışsa da rakibe oynayacak çok boş alan bıraktı.

3- Trabzonspor’da bu maçta iyi olan şey Yusuf Sarı'nın performansıydı. Sağ bek Serkan, ilk defa hatasız oynadı ve çok kritik müdahaleler yaptı. Hücumda da çok etkiliydi. Yani ilk 11'de bu bölgeyi hak ettiğini gösterdi. Bakasetas da bir orkestra şefi gibiydi. İyi paslarıyla hücumu yönetti. Ne kadar yararlı olduğunu bir kez daha gösterdi.

4- Zorbay Küçük sana da ricam hakemliği daha fazla küçültme. Böyle penaltı olmaz.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2021, 21:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz
Yılmaz - 1 ay Önce

Ezdimi, biz aynı maçımı izledik onlar bizi ezdi be

Mehmet Akif
Mehmet Akif @Yılmaz - 1 ay Önce

Yani illa ts altyapıdan oyuncu oynatacaklar.La adamlar tspor cini bile değil.İspat etsinler soylarını soplarını.Değmesin yağlı boya.ispat et.Nwakame yok.Belli niri kontrol uyguluyor.Onun çapı Nwaakame ne oynar bunu bilmeye yetmiyor.Takımın sembolü herşeyi ortada yok.Bırak Nwakame bu ipneleri kontrol etsin.Allahın kulu değil mi.Serkan diyor.Hüseyin.Parmak diyecek.Ben sana söyleyiim.Şimdi Fv'nin kalecisi eline çarpan topla komik ama böyle sakatlandı.Bu ipnelerinde başına aynıları gelecek.Madem altyapı.Orada Muhammet Akpınar.Koy sağ bek oynasın.Hem altyapı hemde bu Serkan dan iyi.Futbolu biliyor gibi.Parmak.Bak bak bak.Bu hafta 61 giymiş.Hadi oyna mk.Oynadığı bişey yokta.Sonunda bunlar yüzünden o altyapı kalkacak.En az Yusuf Yazıcı Fatih tekke, Gökdeniz olacak.Ömür bile eksik.Ondan sakatlandı.Topa vuramıyor.Aö bak 10 mden uzağa pas atamıyor.Çalım defans kısa pas bunlar çok iyi.Gerisi faso fiso.Seri yakaladık Parmak Ömür sakattı.Parmak iyileşti.Son 7 mnaç ortada.Bu oyun aklı takımın aynı zamanda.Teknik direktör değişiyor oynanan oyun değişmiyor.Bu 1461'in oyun aklı olur.Tspor başka seviye.

Mehmet Akif
Mehmet Akif - 1 ay Önce

Böyle penaltı olmaz.Dünkü Gs penaltısı daha da kötü.Bugün Fb ceza alanı içine girdi penaltı da vs vs.Bazı hakemler çok çok iyi maçlar yönetiyorken bazıları çok kötü.Ali Palabıyık Fırat Aydınus vs vs Bunlar da şeref onur yok.Tspor başkanı diyor geçen sene 7-8 hakem organize olmuşlar.Diyor ki boşa konuşuyoruz ne söylesek boş diyor.Adam memur mu tspor başkanımı.Memur.Cin.Kontrol altında.Git mahkemeye.Çok ağır itham.Belki yalan söylüyor.Karşı taraftakiler gider.Gidemez de geçen sene ortada.Sen git mahkemeye.Bu şike.Organize suç.Bu futbol mahkemesinin işşi değil.Şampiyon olamayarak kaybedilen paralar var.Tücaret mahkemesine de başvur.Adamın kuşu kalkmıyor.Param olsa ben tarftar olarak bireysel başvururum.Ama çalışmıyorum.

SIRADAKİ HABER