Bu Fotoğraf Sonu Oldu

Ligi dizayn etmekle suçlanan MHK Başkanı Namoğlu, yayınlanan bu fotoğraf sonrası istifa kararı almış!

Bu Fotoğraf Sonu Oldu

"Bardağı taşıran Trabzonspor maçında Ümit Öztürk oldu. Monitöre bakıp yanlış karar verme olayıkabul edebileceğimiz bir olay değildi. Bazı hakemler VAR'a bakıp yanlış işler yaptılar..."

Sezon boyunca yaşanan skandalların ardından Merkez Hakem Kurulu toplu halde istifa kararı alırken, Başkan Yusuf Namoğlu itiraf üzerine itiraflarda bulundu. Son Galatasaray- Trabzonspor maçındaki hata değil operasyonu andıran kararlar sonrası Ümit Öztürk'ün VAR başındaki hali için "İstifa kararımı arkadaşlarla görüştüm. Devre arasında değerlendirmeler yaptık. Son damlayı taşıran, Trabzonspor maçında Ümit Öztürk oldu. Monitöre bakıp yanlış karar verme olayı kabul edebileceğimiz bir olay değildi. Hakemin yeteneği belliydi ve onu FIFA hakemi yapmıştık. VAR çeşitli kameralardan pozisyonu gösterir, sen de kararını verirsin. Bazı hakem arkadaşlar,monitöre gidip yanlış karar verdiler. Yanlış karar veren hakemleri de dinlendirmeye aldık. Ben sonra hakemlerle konuştuğumda, 'Öyle yorumladım' diyorlar" ifadesini kullandı.

YENİ BAŞKAN AÇIKLANIYOR
Yusuf Namoğlu, MHK Başkanlığı'ndan istifasını 14 Şubat tarihli verdi. Namoğlu'nun yanı sıra kurul üyeleri Bedri Dölkeleş, Serdar Tatlı, Metin Tokat, Erol Ersoy, Alican Lakot, Murat Ilgaz, Kadir Tozlu ve Ahmet Erdoğan da istifalarını sundu. TFF yeni MHK başkanını bugün açıklayacak.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol
Erol - 9 ay Önce

Hata yapan hakemi hem dinlendireceksin hem de aldığı ücreti hatanın ceremesini çeken futbolculara pay edeceksin

SIRADAKİ HABER