Burak Yılmaz Lafı Gediğine Oturttu! Yorumcular Çıldırdı

Burak Yılmaz'ın Mesut Özil için yaptığı ''Mesut Özil'e başarılar dilerim ama benimle birlikte A Milli Takım forması altında mücadele etmiş arkadaşlarımla ilgili sorun varsa onları cevaplamak isterim.'' sözleri büyük tepki çekerken içlerinden en dikkat çekeni Emre Bol'un yaptığı yorum oldu.

TRABZONSPOR 23.01.2021, 13:49
Burak Yılmaz Lafı Gediğine Oturttu! Yorumcular Çıldırdı

Kariyerini Fransa Ligue 1 takımlarından Lille'de sürdüren Burak Yılmaz, Fanatik ile yaptığı Instagram Canlı yayınında kariyeriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe'nin 3,5 yıl için renklerine bağladığı Mesut Özil transferi için yaptığı yorum büyük tepkiyle karşılandı. Burak Yılmaz, ''Mesut Özil'e başarılar dilerim ama benimle birlikte A Milli Takım forması altında mücadele etmiş arkadaşlarımla ilgili sorun varsa onları cevaplamak isterim.'' şeklinde yorumda bulundu.

Burak Yılmaz, dün akşam saatlerinde yaptığı yorumla herkesin eleştirisine maruz kaldı. Twitter'da Burak Yılmaz TT olurken futbolseverler golcü futbolcunun Mesut Özil'e milli takım üzerinden göndermede bulunmasını haksız bir eleştiri olarak yorumladı. İşte Burak Yılmaz'a olan tepkiler...

Abdülkerim Durmaz: 'Abi Burak'ın söyledikleri için ne diyorsun?' diye soruyorlar. En büyük kariyeri Lillespor'da oynamak olan birinin bir dünya starını kıskanmasını niye yorumlayayım?

Mehmet Ayan: Mesut'un Alman Milli Takım'ı ailevi bir tercihti. Mesut'u prim pazarlığı, kumar ve silah meselelerinin içerisinde bir aktör olarak gördüğümüz zaman o çocuk ilerleyebilir miydi?

Emre Bol: Milli Takımı’n en sıkıntılı olduğu dönemler Burak’ın olduğu dönemlerdir. Hangi dönemler? İşte içerde kumar partilerinin olduğu dönemler, birbirlerinin ağzına silah sokulduğu dönemler, prim pazarlıklarının yapıldığı dönemler. Bunun adı kıskançlık, edepsizlikten başka bir şey değildir! Sanane ya sanane! Mesut napsaydı senin gibi sürekli formaları mı öpseydi şak şuk şak şuk?

Turgay Demir: Mesut Özil D.Türkistanlı soydaşlarına sahip çıktığı için Avrupa’da istenmez adam ilan edildi, yüreğin yetiyorsa aynı delikanlılığı sen göster de görelim Burak Yılmaz. Üç kuruş fazla prim almak için Milli Takım’da kavga çıkaranlar, kumar oynayanlar, alem yapanlar utanmadan milliyetçilik taslıyor. Gerçekten bir büyük futbolcu gelmiş.. Hoş gelmiş... Tıpkı Hagi, Alex, Gomez gibi gözümüzün pasını silecek... Bu ne kıskançlıktır!? Çok açık söylüyorum Mesut Özil’in gelişi bazılarında öyle bir yara açmış, öyle bir hazımsızlık yaratmış ki... Van Gölü’nün sodalı suyunun tamamını içseler belki hazmederler... Sen Mesut Özil’e ancak belden aşağı vurursun Burak kardeşim çünkü kariyerin gelse gelse anca Mesut’un beline kadar gelir daha yukarı çıkmaz...

Yorumlar (6)
Ahmet Uluçam 1 yıl önce
Burak Yılmaz doğru söylüyor,daha düne kadar Türklüğü reddeden alman milli takımına hizmet eden biriyle türk millî takımını terleten bir olurmu
Kurtuluş Güner 1 yıl önce
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar agzina saglik burak yilmaz
Alikemal seven 1 yıl önce
Şahsen burak yılmazın igmasının ve sözlerinin yanındayım dogru söylemiş
Alman milli takımını türk milli takımına tercih etmiş olması benim nazarımda onun türklül kalitesini (0) sıfırlamıştır parasal degeri veya oyun kaliteside artık beni ilgilendirmemektedir eger kıyaslama yapacaksanız ronaldo müslüman veya türk degildir ancak fakirlere yardım filistin davasına destek dogu türkistana destek vermiştir aralarında bir fark var ronaldo milletinin milli takımını hiçbirşeye degişmemiştir bizegöre fener yabancı alman birini transfer etmiştir....
Mert 1 yıl önce
Mesut Özil, i severim, saygılı terbiyeli çocuk ama keşke ülkemize özellikle de fenere gelmemeliydi. Çünkü futbol bitik.
TS61 1 yıl önce
Mesut Türk değil. Alman. Benim için Almanya milli takımından başka bir milli takım yok diyen bi kansız için Burak gayet nazik konuşmuş.
Hakan84 1 yıl önce
Yorumlara bakıyorumda hep cahil kaynıyor..Mesut Özil Türklüğünü reddedemediģi için bunca baskıya maruz kaldı..Almanya dünya kupasını kaldırdığında sırtında Türk Bayrağı ile stadı turladı.Ozamanlar mesut adam!!! Fenerbahceye gelince adam degıl öylemi.İşte sırf bu yüzden bu ülke bir adım öteye gidemez.kardeşim ne kadar birbirimizi sevmessek sevmeyelim ama doğruları görmek ve konusmak zorundayız.sırf bir yerlere olan kinimiz yüzünden doğru olanı reddetmenin ne manası var.Adamlara kurşun sıktılar yinede bizim kadar kindar değiller hatalarımızı kabul etme olgunluğunu nezaman göstereceğiz acaba??