CAS Kararı Sonrası Ağaoğlu'nun Açıklaması

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, CAS kararına tepki gösterdi.

CAS Kararı Sonrası Ağaoğlu'nun Açıklaması

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) Avrupa kupalarından 1 yıl men edilmeleri nedeniyle yaptıkları itirazın reddedilmesine ilişkin, "Gerekçeli kararı görmeden kararla alakalı bir yorum yapmamız mümkün değil. Ancak kararın ilgili taraflarla paylaşılmadan önce CAS tarafından kamuoyuyla paylaşılması tek cümle ile ciddiyetsizlik ve saygısızlıktır." dedi.

Ağaoğlu,  yaptığı açıklamada, kararı kendisinin de herkes gibi CAS'ın sitesindeki basın bildirisinden öğrendiğini belirtti.

Bunun bugüne kadar CAS'ın yapmış olduğu uygulamaların tamamen dışında bir uygulama olduğunu ifade eden Ağaoğlu, şöyle devam etti:

"Her ne hikmetse bizim davamızda, kulüple, kulüp avukatlarıyla veya Futbol Fedarasyonu ile hiçbir bilgi paylaşılmadan, gerekçeli karar açıklanmadan dahası haber dahi vermeden kendi web sitelerinden kararı yayınladılar. Dediğim gibi alışılmış değil, bugüne kadar görülmüş bir durum da değil. Dolasıyla bu dahi hem UEFA'da hem CAS'ta terazinin ayarının ciddi şekilde bozulduğunu gösteriyor. Gerekçeli kararı görmeden kararla alakalı bir yorum yapmamız mümkün değil. Ancak kararın ilgili taraflarla paylaşılmadan önce CAS tarafından kamuoyuyla paylaşılması tek cümle ile ciddiyetsizlik ve saygısızlıktır."

Ağaoğlu, gerekçeli kararı beklediklerini kaydederek, "Ben hala hangi gerekçeyle başvurumun reddedildiğini bilmeden konu kamuoyuyla paylaşılıyorsa en azından bu yönüyle baktığımız zaman dahi verilen bu kararın ne kadar adaletli bir karar olduğu dahi tartışmaya açık bir konudur." ifadesini kullandı.

Trabzonspor'un gerekçeli kararın ardından İsviçre Federal Mahkemesi'ne başvuruda bulunabileceği öğrenildi.

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu, finansal yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle 2020-2021 veya 2021-2022 sezonlarının birinde bordo-mavili kulübün, UEFA kupalarına katılmaya hak kazanması durumunda 1 yıl men edileceğini açıklamış, Trabzonspor Kulübü ise CAS'a itiraz etmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hunkartensi
hunkartensi - 6 ay Önce

İzmirliyim üstüne GS liyim de ama TS yi de severim takım olarak bu sene bana göre TS a haksızlık yaptı federasyon kurtarmak isteseydi rahatlıkla kurtarabilirdi bu yanlızca TS içinde geçerli değil tam şampiyonluğun en büyük adayı takım UEFA tarafından cezayla karşı karşıya farkı biz ödeyelim denir şampiyonlar liginden gelecek parayla bunun ödenmesi istenebilirdi takımdan ki bunuda rahatça yapabilirlerdi ama düşünmediler bile pis kokular geliyor

Alpnoyan
Alpnoyan - 6 ay Önce

Tek sorumlu Muharrem Usta dır. Alacaklarından !!! vazgeçmek için Trabzonspor'un ceza almasını bekledi... Sanki o borçları ben yaptım. Peşinden ak Parti'nin vergisporunun ve tff bin düzenbazlığıyla çalınan şampiyonluk...Şimdi ben yaptığım bağışların Trabzonspor'a gitmediğini dolaylı olarak Trabzon düşmanlarına gittiğine daha çok inanıyorum. Sevgili yönetimden ricam takımımızı ligden çekmesidir. Yeter bu kadar aptal yerine konmak bir tek beni mi etkiliyor.

SIRADAKİ HABER