Deniz Çoban'ın Ümit Öztürk Yorumu

Eski hakem ve futbol yorumcusu Deniz Çoban, Galatasaray-Trabzonspor maçındaki hakem katliamını değerlendirdi.

Deniz Çoban'ın Ümit Öztürk Yorumu

Standart yok diyen Deniz Çoban, yazısında; 

"Onyekuru’nun yerde kaldığı pozisyondaki penaltı düdüğüne katılmıyorum. Nagatomo’nun dudaklarından dökülen “f..k off” kelimelerine yorum yapmama gerek var mı? ‘Diagne ikinci sarı kartı görmedi’ diyenlere katılmıyorum. Hakemlerin çok eleştiriliyor olmasının temelinde standartsızlık yatıyor.

Dün bir kez daha gördük ki, hakemlerimizin aynı sezon içinde olmadığı gibi, aynı maç içinde de standardı yok. Aynı ihlallere farklı kararlar veriyorlar. Hakemlerin çok eleştiriliyor olmasının temelinde yatan birkaç etkenden birisi de bu standartsızlık!

Onyekuru’nun yerde kaldığı pozisyondaki penaltı düdüğüne katılmıyorum. Onyekuru rahat bir şekilde gol vuruşunu yapıyor, açıyı kapatmak için çıkan Arda’nın ona bir müdahalesi yok... Topa vuran Onyekuru’nun sol ayağı ile Arda’nın uzanan sağ ayağının küçük bir teması var. Bu teması hisseden Onyekuru daha sonra kendisini bence yere bırakıyor.

Trabzonspor’un penaltı beklediği pozisyonda Marcao’nun Ekuban’ın ayağına bir teması var. Ben ‘penaltı değil’ derken, bir başkası ‘penaltı’ diyebilir. Ancak aynı hakem aynı maç içinde standart kararlar vermek zorundadır. Onyekuru’nun ayağına olan teması penaltı için yeterli gören hakemin, burada da penaltı kararı vermesini beklerdim.

Nagatomo’nun dudaklarından dökülen “f..k off” kelimelerine yorum yapmama gerek var mı? Aynı organizasyonda 2 gün önce benzer söze kırmızı kart çıktı. Eğer standart varsa, burada da kırmızı kart çıkmalıydı.

“Diagne ikinci sarı kartı görmedi” diyenlere katılmıyorum. Rodallega, Diagne’den sıyrılsa karşısında dörtlü Galatasaray savunması bekliyordu ve dengesiz yakalanmamıştı. Ayrıca pas verip net bir gol pozisyonuna sokacağı arkadaşı da yoktu.Sadece önünde birkaç metre boş alan olması, sarı kart için yeterli olamaz. Burada umut vaat eden ataktan söz edemeyiz. Hareket ‘arkadan yapıldı’ diyenlere şunu hatırlatırım: ‘Arkadan yapılan, rakibin sağlığını tehlikeye sokan fauller’e sarı kart gösterilir." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir..
Kadir.. - 6 ay Önce

Peki hakemlik yaptini sanan Deniz Çoban bey efendi bütün povizyonları degerlendirdin. Sana gore bana goresi olan sekilde. Herkezin soyledini soyledin zaten aynı yorumlar. Zaten baska türlü yorumlamak için at gözlüğü takmış olman lazım. Ancak bir povizyon varki Diagne nin hareketi... Deniz Çoban arkadan atağın hızını kesmek amaçlı yapılan faullere ne veriliyor . Önünde isterse 50 kisi olsun sende nasıl göz var. Sadece oyuncu sağlığına etki eden faulleremi sarı kart cıkartılıyor. Nasıl bir hakemlik anlayışıdır bu adam bariz sekilde düşürmek için müdahale ediyor.

Atakan kus
Atakan kus - 6 ay Önce

Arkadan adamin sagligina zarar veriliyorsa zaten direk kirmizi olmasi gerekmezmi.eger kurallariniz degismediyse malum haftalik degisiyorya

SIRADAKİ HABER